Lenovo Thinkpad x1 Fold - więcej niż zwykły komputer

Lenovo ThinkPad X1 Fold to pierwszy na świecie komputer ze składanym ekranem. Łączy w sobie najważniejsze zalety różnych urządzeń osobistych i dostosowuje się do otoczenia jak kameleon. Lenovo ThinkPad X1 Fold to sprzęt stworzony z myślą o osobach będących zawsze w drodze, poszukujących komputera o ultramobilnej konstrukcji. To znacznie więcej niż klasyczny komputer mobilny!

Innowacyjna konstrukcja

ThinkPad X1 Fold ma pierwszy na rynku składany wyświetlacz OLED 2K, który umożliwia korzystanie z ekranu o przekątnej 13,3 cali, mimo niewielkich rozmiarów urządzenia. Dzięki procesorowi z technologią Intel Hybrid Technology, X1 Fold umożliwia efektywną pracę w drodze, a wbudowana podpórka, pióro i odłączana klawiatura ułatwiają korzystanie z laptopa w różnych trybach.

Właśnie ta mnogość trybów działania jest główną zaletą X1 Fold. Komputer ma skórzany futerał z wbudowaną podpórką, który wyróżnia się stylem i funkcjonalnością. Można ją wykorzystać do prezentowania informacji w trybie stojącym.

Reklama

Komputer można też trzymać jak książkę i wygodnie czytać na nim e-booki. Z kolei dołączona do zestawu magnetyczna klawiatura umożliwia wygodne pisanie dłuższych form wypowiedzi. Nic nie stoi na przeszkodzie, by notatki na X1 Fold robić odręcznie przy pomocy dołączonego cyfrowego pióra Mod Pen.

Złożony X1 Fold ma wymiary mniej więcej standardowej książki: 158,2 x 236,0 x 27,8 mm i można go nosić w mniejszej torbie niż typowy laptop. Waży niecały kilogram, dlatego można go łatwo przenosić z biurka na stolik na fotelu w samolocie. Siedząc przy biurku, można go zadokować i korzystać z urządzeń peryferyjnych.

Moc i odporność

X1 Fold zawiera procesor Intel i5-L16G7 Core z technologią Intel Hybrid Technology, który zapewnia moc i wydajność w ultramobilnym formacie o wielkości dwugroszówki. Układy te należą do najmniejszych procesorów zapewniających wydajność klasy Intel Core i umożliwiają efektywną pracę, tworzenie materiałów cyfrowych oraz korzystanie z rekreacyjnych gier na ultralekkich i innowacyjnych urządzeniach. Umożliwiają też optymalizację działania pod kątem najdłuższej żywotności baterii.

Jak każdy ThinkPad, X1 Fold jest niezwykle wytrzymały, co potwierdziły testy z zastosowaniem 12 metod certyfikacji klasy wojskowej oraz 27 procedur (MIL-STD 810H). Przeprowadzono też dodatkowe testy, aby sprawdzić, czy ekran X1 Fold poradzi sobie z naprężeniami związanymi z otwieraniem i zamykaniem tysiące razy czy skutkami zaklinowania przedmiotów między połówkami ekranu.

Zespół ThinkPad spędził lata na opracowywaniu innowacyjnego zawiasu komputera X1 Fold, który umożliwia stosowanie składanego ekranu OLED bez powodowania zgnieceń i wybrzuszeń po złożeniu przez dłuższy czas. W tylnej ramie X1 Fold zastosowano płyty z włókna węglowego i stop magnezu jako zewnętrzną powłokę ochronną. Została ona pocięta na dwie części utrzymywane razem przez zawiasy, które zapewniają odpowiednie naprężenie podczas otwierania i zamykania.

Komputer przyszłości

Lenovo ThinkPad X1 Fold nie jest zwykłym komputerem mobilnym. To urządzenie przyszłości, które zapewnia zupełnie nowe, niestandardowe formy pracy i konsumpcji treści. Można powiedzieć, że to prawdziwy kameleon wśród urządzeń mobilnych - czasami laptop, czasami tablet, a czasami czytnik e-booków. Zawsze staje na wysokości zadania i jest dokładnie tym, czego potrzebujesz


Prezentacja partnera

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy