Lenovo ujawnia zaskakujący raport finansowy

W listopadzie ubiegłego roku informowano, że Lenovo jest najszybciej rozwijającym się producentem komputerów. Pozycja firmy okazała się na tyle dobra, że sam prezes postanowił rozdać niemałe premie pieniężne swoim pracownikom. Jak wygląda sytuacja obecnie? Najnowszy ranking kwartalny okazuje się zaskakujący nie tylko dla analityków.

W okresie od kwietnia do czerwca bieżącego roku, Lenovo uzyskało przychód w wysokości 8.8 mld dol., zaś dochód netto wyniósł 170 mln dol. Wyniki te są znacznie powyżej oczekiwań badaczy, a tym samym firma ustanowiła nowy kwartalny rekord. Nie to jednak jest zaskakujące w najnowszym raporcie. Jak donosi serwis Engadget, na podstawie otrzymanej informacji prasowej od przedstawicieli Lenovo, jest to pierwszy kwartał w historii firmy, kiedy to sprzedano więcej urządzeń mobilnych niż komputerów PC.

Obecnie Lenovo jest największym na świecie producentem komputerów, a mimo to 42 proc. sprzedanych urządzeń w tym kwartale dotyczy wyłącznie smartfonów i tabletów sprzedawanych w Chinach. To właśnie rodzimy kraj producenta jest powodem tak dużego zainteresowania urządzeniami mobilnymi.

Reklama

Lenovo zdaje sobie sprawę z potencjału i rozpoczyna właśnie masową sprzedaż tabletów i smartfonów w Stanach Zjednoczonych, a niebawem również w Europie. Być może już wkrótce Lenovo przestanie być postrzegane w masowej świadomości wyłącznie jako firma z sektora komputerów. Pytanie tylko, jak poradzi sobie w starciu z Samsungiem lub Apple.


Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lenovo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy