MacBooki Pro z rozdzielczością 2880 x 1800 pikseli

Apple szykuje się na ujawnienie światu następnej generacji MacBooków Pro. Laptopy te będą najprawdopodobniej zaopatrzone w ekrany o rozdzielczości aż 2880 x 1800 pikseli!

Z wcześniejszych doniesień wynika, że flagowe maszyny Apple miałyby zostać pozbawione dysków optycznych, a ich obudowy znacznie uszczuplone. Teraz serwis DigiTimes sugeruje, że w nowych MacBookach Pro nie zabraknie także innowacyjnych wyświetlaczy zdolnych do generowania obrazów w rozdzielczości 2880 x 1800. Podwojenie liczby wyświetlanych pikseli w stosunku do sprzedawanych obecnie modeli będzie możliwe dzięki implementacji do maszyn procesorów opartych na platformie Intel Ivy Bridge.

Nie wiadomo jakie karty graficzne będzie można znaleźć w MacBookach Pro następnej generacji, choć niewykluczone, że Apple zdecyduje się na kontynuację współpracy z firmą AMD. Jeżeli jednak flagowe komputery mobilne giganta z Cupertino faktycznie upodobnią się do MacBooków Air to na dedykowany GPU nie będzie co liczyć.

Następna generacja MacBooków Pro ma zadebiutować na rynku w drugim kwartale 2012 roku, najprawdopodobniej w okolicach maja.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | macBook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy