Mniejszego nie będzie

Firma COMsciences IMOVIO wyprodukowała, jak twierdzi, najmniejszy na świecie komputer przenośny. I nie jest to netbook!

Wymiary maleństwa to 1,5 x 6,6 x 9,3 cm, przy wadze ok. 0,25 kg. Wyposażenie laptopa nie jest imponujące, ale nie powinno to nikogo dziwić. Komputer wygląda bowiem na taki, który został stworzony wyłącznie w celu promocji firmy - miał za zadanie pobić rekord. No, przynajmniej my nie widzimy żadnego sensownego zastosowania tej maszyny.

Komputer nazywa się iKIT, ma moduł bezprzewodowy Bluetooth, sieć 802.11 b/g, kartę pamięci SD 8 GB, która jest twardym dyskiem w tym maluchu, jak również 64 MB pamięci SDRAM i - co ciekawe - 128 MB pamięci ROM.

Wyświetlacz notebooka ma przekątną 2,8 cala i pracuje w rozdzielczości QVGA. Odwzorowuje też 260 tys. kolorów, czyli stanowczo za mało jak na ekran typowego komputera.

Reklama

Zastosowanym procesorem jest Marvell PXA270 312 MHz, a system operacyjny to jedna z dystrybucji Linuksa, zaopatrzona - jak zauważa firma - w przyjazne użytkownikowi GUI. Wykorzystana w laptopie litowo-jonowa bateria starcza ponoć na 250 godz. czuwania oraz 3 godz. nieustannej pracy. Jej pojemność wynosi 1050 mAh.

Komputer przypomina zatem - pod względem wyposażenia i osiągów - telefon komórkowy lub dość stary model palmtopa. Z tą jednak różnicą, że nie pozwala na telefonowanie.

Cena rekordzisty? Dość niska, choć na pewno nie rekordowo niska - 170 dol.

CafePC.pl
Dowiedz się więcej na temat: firma | komputer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy