Reklama

Notebooki Lenovo już bez Linuksa

Użytkownicy indywidualni szukający notebooka z preinstalowanym Linuksem nie będą już mogli skorzystać z oferty Lenovo: na swojej stronie internetowej chińska firma nie oferuje już modeli ThinkPad z dystrybucją SUSE Linux na pokładzie.

Dyrektor ds. komunikacji zewnętrznej koncernu, Ray Gorman, potwierdził doniesienia serwisu DesktopLinux.com w wypowiedzi dla bloga Practical Technology, nie podając jednak przy tym powodów decyzji podjętej przez producenta.

Klienci biznesowi mają w dalszym ciągu możliwość zamawiania notebooków z Pingwinem bezpośrednio w dziale dystrybucji Lenovo, bądź też u partnerów handlowych producenta.

Po długim okresie oczekiwania, na początku tego roku firma Lenovo wprowadziła do oferty swojego sklepu internetowego modele z serii T61 i R61 z systemem SUSE Linux Enterprise Desktop Novella, które mogli nabyć zarówno klienci korporacyjni, jak i użytkownicy prywatni.

Reklama

Teraz jednak urządzeń tych nie ma już w ofercie. Jeden z dwóch zapowiedzianych nowych netbooków - IdeaPad S9, ma być wprawdzie wyposażany w system Linux, ale nie ukaże się w sprzedaży na terenie Ameryki Północnej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje