Reklama

Notebooki Sony niebezpiecznie się grzeją

Notebooki Vaio TZ mogą się przegrzewać. Spowodowały już co najmniej jedno oparzenie. Firma Sony po raz kolejny musi wycofać z rynku swoje produkty.

Z informacji amerykańskiej komisji ds. bezpieczeństwa produktów i konsumentów (CPSC) wynika, że nowy problem Sony dotyczy 73 tys. komputerów przenośnych VAIO TZ. Agencja Associated Press podaje natomiast, że chodzi o 440 tys. notebooków.

Modele narażone na przegrzewanie to VAIO VGN-TZ100, VGN-TZ200, VGN-TZ300 oraz VGN-TZ2000. Wadliwe egzemplarze były produkowane w Japonii i USA. Sprzedawano je od lipca 2007 w sklepach (tradycyjnych i internetowych) oraz w ramach ofert dla firm.

Osoby, które posiadają wspomniane modele notebooków, powinny skontaktować się z firmą Sony, aby ustalić czy ich egzemplarz jest wadliwy. Informacje o miejscach kontaktowych można znaleźć na stronach Sony. Można też sprawdzić numer seryjny komputera na stronie kontroli i modernizacji.

Reklama

Maszyny przegrzewają się z powodu przewodów elektrycznych rozmieszczonych w niewłaściwy sposób w obszarze zawiasu łączącego ekran i komputer.

CPSC informuje o 15 zgłoszeniach dotyczących przegrzewających się maszyn w tym o jednym przypadku, w którym doszło do poparzenia użytkownika. Agencja AP podaje natomiast, iż Sony otrzymało już 209 zgłoszeń z czego siedem dotyczyło poparzeń. Sama firma nie podaje na swoich stronach informacji o zgłoszeniach. Jest jedynie informacja o tym, że istnieje ryzyko poparzeń.

To już drugi raz, gdy produkty Sony są wycofywane z rynku z powodu przegrzewania się. W 2006 roku baterie tej firmy spowodowały, że laptopy Dell zaczęły wybuchać. Niedługo później okazało się, że z powodu tych samych baterii niebezpieczne było używanie maszyn Apple, Lenovo i in. Wymieniono wtedy miliony wadliwych jednostek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy