Nowy iMac rozebrany. Jest niemal pusty w środku

Ekipa specjalistów z iFixit rozebrała nowy komputer od Apple. Okazuje się, że urządzenie nie posiada zbyt wielu komponentów umieszczonych bezpośrednio pod obudową.

Apple w maju bieżącego roku zaprezentowało odświeżony komputer iMac. Firma wyjaśniła, iż udało jej się zmniejszyć płytę główną do niewielkich rozmiarów - dzięki iFixit możemy zobaczyć, jak jest naprawdę. Oprócz płyty głównej, Apple skurczyło niemalże wszystkie komponenty. iMac po rozebraniu wygląda niemalże jak pusty w środku.

Za nowe odkrycie są odpowiedzialni specjaliści z iFixit, którzy na co dzień zajmują się rozbiórką różnorakiej elektroniki. Tak naprawdę nowy iMac posiada większość części w dolnej ramce pod ekranem. Górna połowa jest pusta.

Reklama

Dlaczego nowy iMac posiada w sobie tak mało elektroniki? Cóż, wszystko sprowadza się do układu M1. Jednym z głównych powodów, dla których Apple porzuciło Intela na rzecz własnych procesorów była wydajność. Układy ARM działają przy poborze znacznie mniejszej ilości energii niż produkty oferowane przez firmę Intel.

I to widać w nowym komputerze, który posiada grubość zaledwie 11 milimetrów.  

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iMac | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy