Oszuści sprawdzają komputery!

Oszuści podający się za pracowników Microsoft rozlepiają w różnych miejscach w Polsce ogłoszenia, w których pojawiają się fałszywe informacje o kontroli legalności oprogramowania.

W Lublinie, w niektórych miastach na Śląsku oraz w woj. opolskim na blokach mieszkalnych rozwieszono informacje o planowanej kontroli legalności oprogramowania. Osoby, które przygotowały te ogłoszenia, zapowiedziały, że kontrolę przeprowadzą pracownicy firmy Microsoft.

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego polskiego oddziału Microsoft, Bartłomieja Daneka, firma Microsoft nie ma nic wspólnego z rozwieszającymi ogłoszenia. Sprawa została już zgłoszona odpowiednim władzom.

Osoby, które podpisują się jako "Zespół Microsoft", mają rzekomo reprezentować Microsoft Polska (tymczasem polski odział firmy z Redmond nosi nazwę Microsoft Sp. z o.o.). Na ogłoszeniach można było przeczytać, że kontrola odbywa się w dniach 16 do 29 stycznia.

Reklama

- Nikt z pracowników Microsoft nie ma prawa przeprowadzać tego typu kontroli - powiedział portalowi INTERIA.PL Bartłomiej Danek. Oszuści wykorzystują niewiedzę przeciętnych użytkowników, najprawdopodobniej udało już się im "skonfiskować" kilka komputerów oraz pobrać opłatę za "legalizację" nielegalnego oprogramowania Microsoft, które znaleziono u niepodejrzewających oszustwa użytkowników.

W oficjalnym komunikacie Microsoft możemy przeczytać:

"Chcielibyśmy przestrzec użytkowników oprogramowania komputerowego przed wpuszczaniem do prywatnych mieszkań osób podszywających się lub powołujących na firmę Microsoft. Osoby, które rozwieszają ogłoszenia i przeprowadzają "kontrole" nie działają z polecenia firmy Microsoft i nie posiadają do tego żadnych pełnomocnictw. Prosimy jednocześnie, aby osoby, które spotkały się z tego typu akcją w swoim mieście, na swoim osiedlu lub w swoim bloku informowały o tym lokalne jednostki policji lub polski oddział Microsoft"

ŁK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: firmy | komputery | oszuści | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy