"Pazurem" po płytach CD/DVD

Czy kiedykolwiek próbowaliście zniszczyć płytę CD lub DVD? Wydaje się to dosyć prostą operacją, jednak gdy dokładniej się temu przyjrzeć to nie jest to wcale takie łatwe...

To zadziwiające jaki opór stawia ten mały kawałek plastiku, a jak już uda nam się go przełamać, to eksploduje milionami kawałków po całym pokoju, dając nam zajęcie na kolejnych parę minut.

Firma Sanyo znalazła rozwiązanie - niszczarkę płyt CD i DVD o wdzięcznej nazwie "Pazur" (ang. "The Claw"). Zasada działania jest prosta. Maszyna robi setki małych dziurek na całej powierzchni nośnika, dzięki czemu jest on już nieodczytywalny w żadnym napędzie.

Pazur niszczy jedno lub dwuwarstwowe dyski już po jednym przejściu przez urządzenie i wyrzuca je na tackę, która może pomieścić do 20 podziurawionych krążków.

Reklama

Urządzenie na pewno znajdzie zastosowanie w biurach, gdzie na dyskach przechowywane są dane o znaczeniu strategicznym dla rozwoju firm, jednak dzięki niskiej cenie urządzenia (jedyne 8 Dolarów) trafi ono prawdopodobnie również do domów zwykłych śmiertelników.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: DVD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy