Pierwszy PC z technologią 3D

Pierwszy komputer mający możliwość jednocześnie nagrywania oraz odtwarzania obrazu w technologii 3D został zaprezentowany przez spółkę Fujitsu Forum Tokio.

Jednak już wcześniej można było znaleźć garść informacji na temat tego komputera. Spółka na zorganizowanym spotkaniu zaprezentowała możliwości 3D sprzętu, jednak większość z nich nie została pokazana szerszej publiczność, a to w obawie przedostania się do sieci informacji na temat prezentowanego komputera przed jego oficjalną premierą.

Czas więc na kompleksowe rozwiązanie dla komputerów domowych. Owszem istnieją karty graficzne z możliwością wyświetlania obrazu 3D, ale to tylko i wyłącznie karty. Fujitsu zaprezentowało całą technologię. Do oglądania obrazu z iluzją przestrzeni potrzebne będą specjalne okulary (podobnie jak w przypadku telewizorów) pasywne posiadające spolaryzowane soczewki. Nie wymagają żadnego zasilania, przez co będą lekkie, a ich noszenie niemal nieodczuwalne. Podczas wspomnianej demonstracji jeden z prezentowanych komputerów wyświetlał obraz 3D z rozgrywki na polu golfowym, na drugim natomiast widzowie mogli na żywo oglądać to, co dzieje się na sali, na której się znajdowali. Rzecz jasna również w trzech wymiarach.

Reklama

To dzięki specjalnej podwójnej kamerze zamontowanej nad monitorem. Jak wiadomo do przechwycenia obrazu w 3D potrzebny jest zespół dwóch kamer ustawionych pod odpowiednim kątem. Wraz z komputerem firma Fujitsu dostarczy specjalne oprogramowanie, które pozwoli posiadaczom ich sprzętu prowadzić wideokonferencje w 3D poprzez Windows Live Messenger.

Nowość ma być flagowym modelem PC przedstawionym przez Fujitsu w najbliższym czasie w Japonii. Niestety, nie mamy żadnych informacji, kiedy dokładnie Fujitsu planuje oficjalnie zaprezentować komputer wyposażony w nową technologię.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: komputer | Fujitsu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy