Polski student najlepszy na świecie w kodowaniu

Polacy po raz kolejny udowadniają, że na polu kodowania są godnymi przeciwnikami. Dawid Bugajewski, student Wojskowej Akademii Technicznej, został zwycięzcą drugiej odsłony inicjatywy Code Hunt Challenge i otrzyma nagrodę w wysokości 1000 dolarów. Poza Dawidem, wśród ośmiu finalistów tego międzynarodowego wyzwania znalazło się także dwóch innych Polaków: Piotr Frocisz oraz Adam Żychowski.

Polak zwycięzcą Code Hunt Challenge
Polak zwycięzcą Code Hunt Challenge materiały prasowe

- Tuż przed rozpoczęciem październikowego wyzwania Code Hunt Challenge udało mi się zająć drugie miejsce w polskiej edycji konkursu, co z pewnością miało pozytywny wpływ na uzyskany rezultat. Biorąc pod uwagę to, że Code Hunt Challenge tak naprawdę rozgrywa się w godzinach nocnych niezwykle istotne było wsparcie mojej narzeczonej, która dbała o to, żebym cały czas był przytomny - podkreślił Dawid Bugajewski.

Wyzwanie Code Hunt Challenge, będące częścią Imagine Cup, to gra, dzięki której zawodnicy mogli podnieść swoje umiejętności w programowaniu oraz zdobyć nagrody pieniężne. W każdy trzeci weekend miesiąca, aż do końca kwietnia 2015 r., będzie się pojawiać nowe, 48-godzinne wyzwanie. Najlepsze rozwiązanie zadania w najkrótszym czasie gwarantuje 1000 dolarów, a dodatkowo każdy zawodnik bierze udział w loterii, w której główną nagrodą jest 5000 dolarów.

- Code Hunt Challenge nie jest moim pierwszym spotkaniem z konkursem Imagine Cup. Wydział Cybernetyki WAT, na którym studiuję, bardzo aktywnie uczestniczy w tej inicjatywie. W ubiegłym roku pod przewodnictwem mjr dr inż. Mariusza Chmielewskiego i wraz z członkami zespołu ScienceSergeants zajęliśmy trzecie miejsce w finałach krajowych w kategorii Innovation. Mam nadzieję, że w tym roku uda się przejść jeszcze dalej  - dodaje Dawid Bugajewski.

Kolejna edycja wyzwania rozpocznie się 15 listopada o godz. 01.01 czasu środkowoeuropejskiego. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zarejestrować na stronie Code Hunt Challenge. Trenowanie umiejętności kodowania za pośrednictwem strony jest możliwe także poza trwaniem wyzwania.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas