Polskie komputery z pirackim oprogramowaniem

Komputery polskich użytkowników pełne są nielegalnego oprogramowania. Specjaliści szacują, że statystycznie w każdym urządzeniu wartość pirackiego oprogramowania wynosi średnio kilka tysięcy złotych.

Statystyczny polski użytkownik komputera posiada nielegalne oprogramowanie o wartości 5 tys. zł - informuje "Puls Biznesu" powołując się na analizy specjalistów z firmy Mediarecovery. Specjaliści wykonali ponad 3,5 tys. ekspertyz, a rekordzistą okazał się student z Tarnowskich Gór, który na swoim komputerze posiadał pirackie oprogramowanie o wartości 3,6 mln zł.

Przypomnijmy, że z wcześniejszego raportu BSA wynika, że wartość nielegalnego oprogramowania w Polsce oszacowano na 506 milionów dolarów. Wśród 27 krajów Unii Europejskiej, Polska zajęła 5 miejsce od końca, awansując o 1 pozycję w stosunku do roku ubiegłego. Krajami o wyższej skali piractwa są w Unii Europejskiej jedynie: Łotwa 56 proc., Grecja 58 proc., Rumunia 65 proc. oraz Bułgaria 67 proc. Pod względem wartości nielegalnego oprogramowania Polska znalazła się na 7 miejscu.

Reklama
Media2
Dowiedz się więcej na temat: specjaliści | komputery | Pirackie oprogramowanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy