Reklama

Prąd na Linuksie

Elektrownia "Bełchatów" dokonała migracji serwerów z Red Hat 9 do SUSE LINUX Enterprise Server. Elektrownia "Bełchatów" należy do największych podmiotów rynku elektroenergetycznego w Polsce. To największa w Polsce i zarazem w Europie elektrownia opalana węglem brunatnym. Moc pracujących tu bloków energetycznych to aż 15% mocy zainstalowanej w całej polskiej energetyce zawodowej, zaś roczna produkcja energii wynosząca przeciętnie 27-28 TWh, stanowi ponad 20% produkcji krajowej.

Po wdrożeniu SUSE LINUX Enterprise Server 8 na serwerach Elektrowni "Bełchatów" pracuje:

* platforma firmowego intranetu z wykorzystaniem PHP do tworzenia formularzy i usług, pracujących między innymi na bazach MySQL

* narzędzia monitorowania sieci: nmap, ethereal, nbtstat, ntop i inne

* serwer proxy kontrolujący w pełni dostęp użytkowników do sieci internET oraz monitorujący wykorzystanie sieci przez pracowników wraz ze statystykami odwiedzin stron i czasu spędzanego w sieci. eDirectory w Elektrowni "Bełchatów" jest rozbudowanym katalogiem, przechowującym informacje o tożsamości i uprawnieniach ponad 1500 osób

Reklama

* firewall korporacyjny służący do wewnętrznego rozdzielania i zabezpieczenia ruchu w sieciach wewnętrznych firmy. Wdrożenia dokonała firma Novell.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: elektrownie | Linux | prąd | Bełchatów

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama