Prototyp ultrabooka z dotykowym ekranem od Intela

Jak przebić się z ofertą, skoro niemal wszyscy producenci laptopów postanowili wsiąść do pociągu z napisem "Ultrabooki" i na wyścigi kopiują MacBooka Air z 2008 roku? Intel, który nota bene jest właścicielem znaku towarowego Ultrabook, zaprezentował podczas targów CeBIT interesujący sprzęt - prototyp 13,3-calowego laptopa z dotykowym ekranem.

Ekran korzystającego z architektury Ivy Bridge zapewnia rozdzielczość 1600 × 900 pikseli i, co szczególnie istotne, obsługuje wielodotyk. Na razie brak szczegółów dotyczących konfiguracji sprzętowej, wiadomo jednak, że urządzenie oferuje łącza USB 3.0, HDMI i slot na kartę SIM.

Choć dokładniejsza analiza na podstawie tak skromnych danych byłaby jedynie pustymi spekulacjami, ultrabook Intela wydaje się stworzony dla Windowsa 8, który dzięki interfejsowi Metro w pełni wykorzysta zalety dotykowego ekranu.

Zastanawia zarazem pozycjonowanie urządzenia przez producenta. Jak zauważyli korespondenci The Verge, którzy mieli okazję wypróbować działanie tego sprzętu podczas targów, to w gruncie rzeczy tablet i laptop połączone w jednej obudowie.

Reklama

http://gadzetomania.pl

Łukasz Michalik

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Intel | prototyp | Laptop
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy