Standardy wytrzymałości dysków SSD

JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council Solid State Technology Association) chce ujednolicić niezależnie od poszczególnych producentów postać informacji o wytrzymałości i solidności dysków Solid State Disk - zw. także Solid State Drives czy dyskami półprzewodnikowymi.

W tym celu grupa normalizacyjna opublikowała dwie specyfikacje. Standardy JESD218 (Solid State Drive Requirements and Endurance Test Method) i JESD219 (Solid State Drive Endurance Workloads) opisują jednolite metody testowe mające na celu ustalanie wytrzymałości dysków SSD.

Test obciążeń opisany w standardzie JESD219 na razie odnosi się jedynie do dysków SSD używanych w serwerach. Dla klienckich dysków półprzewodnikowych, czyli dla takich, które są przeznaczone do komputerów biurkowych i notebooków, opracowane zostaną inne metody testów, które JEDEC upubliczni wkrótce.

Reklama

Wynikiem testów jest SSD Endurance Rating - liczba danych w terabajtach, którą SSD jest zdolny zapisać w trakcie swojego życia. Wartość TBW ma się w przyszłości pojawiać w specyfikacjach urządzeń SSD, pozwalając tym samym na bardziej przejrzyste porównanie poszczególnych modeli. Do tej pory producenci ustalali wytrzymałość dysków SSD za pomocą różnych metod, w związku z czym porównanie praktycznie było niemożliwe.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: standardy | SSD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy