Steve Wozniak: Microsoft może stać się bardziej innowacyjny od Apple

Steve Wozniak, legendarny współzałożyciel Apple nie obawia się wyrażać własnego, często krytycznego zdania o własnym dziecku. Jak twierdzi, krytyka spowodowana jest troską o Apple.

Ostatnio "Woz" zauważył, że firma Apple ugrzęzła w rutynie, a w tej chwili bardziej innowacyjne kroki może podejmować konkurent spółki z Cupertino, Microsoft. Wozniak, który w tym tygodniu miał przemówienie na TEDxBrussels, zawarł swoje uwagi podczas wywiadu, który przeprowadzono po jego wystąpieniu.

TechCrunch donosi, że Wozniak zaczyna się martwić, iż Microsoft jest obecnie bardziej innowacyjny niż Apple. Legenda Krzemowej Doliny jest zaniepokojona o los Apple, ponieważ, jak twierdzi, "...tak mocno kocha Apple". Zdaniem Wozniaka, niepokojąca tendencja

Reklama

objawia się pracą Microsoft nad innowacyjnymi produktami, podczas gdy Apple zajmuje się wprowadzaniem poprawek do wcześniej wydanych produktów, takich jak iPhone.

Wozniak wskazał niedawno przykład badań Microsoftu nad rozpoznawaniem głosu, które zaowocowały utworzeniem narzędzia, które przekłada słowa na bieżąco i wypowiada je w innym języku, jako przykład, w jaki sposób firma Microsoft może być bardziej innowacyjna niż Apple.

Wozniak nigdy nie obawiał się wychwalania wysiłków konkurencji Apple. Niedawno Woz powiedział, że system operacyjny Windows Phone jest "intuicyjny i piękny". Ciekawi jesteśmy, co tak naprawdę Steve Wozniak uważa na temat Windows 8 i nowego tabletu Microsoftu Surface.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Steve Wozniak | apple | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy