TouchPad - odpowiedź HP na iPada

Rynek tabletów coraz bardziej się rozrasta. Wczoraj do konkurencji na rynku konsumenckim włączyło się HP - na konferencji prasowej w San Francisco zaprezentowano TouchPada.

Choć sama nazwa średnio przypadła nam do gustu, samo urządzenie robi już o wiele lepsze wrażenie. TouchPad oparto na dwurdzeniowym procesorze Snapdragon o taktowaniu 1,2GHz oraz 1GB pamięci operacyjnej. Wyposażono go w ekran o przekątnej 9,7 cala, zdolny wyświetlać obraz w rozdzielczości 1024 na 768 pikseli. Dodatkowo znajdziemy tutaj kamerę do rozmów wideo (1,3MP) oraz wbudowane głośniki Beats. Urządzenie działa pod kontrolą systemu webOS, który jest połączeniem cech najnowszego Androida z QNX i iOS.

Niestety, na filmikach testowych wyraźnie widać, że w TouchPadzie kuleje responsywność. Producent ma jeszcze szansę poprawić ten aspekt, bowiem premiera urządzenia przewidziana jest na okres wakacyjny. Obecnie nie znamy ceny TouchPada. Wiadomo jedynie, że będzie on dostępny w wersjach 3G i WiFi.

Trzeba przyznać szczerze, że nadchodzą ciężkie czasy dla Apple. W chwili obecnej oczekujemy na premierę drugiej generacji iPada, ale nietrudno zauważyć, że najsłabszym ogniwem w przypadku tabletu firmy z Cupertino staje się powoli zbyt uproszczony system operacyjny. W tej chwili konkurencja wychodzi na prowadzenie.

Reklama

pcformat_online
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy