Toughbook F9 - nowy pancerny notebook Panasonic

Toughbook F9 to kolejny laptop do zadań specjalnych marki Panasonic. Komputer bazuje na nowej platformie Intela o nazwie Calpella i posiada 14,1-calową matrycę.

Producent planuje wystartować z jego sprzedażą już 1 lipca tego roku. Na początku na terenie Stanów Zjednoczonych. Pomimo legendarnej wytrzymałości, nowy Toughbook wcale nie waży tony tak, jak można by się było tego spodziewać. Ba, waga wydaje się wręcz piórkowa, bo 1,6 kg to naprawdę niewiele. Notebook posiada klawiaturę odporną na zalanie, specjalnie zaprojektowany okrągły touchpad i zamknięty jest w magnezowej obudowie, która wytrzymuje nacisk do 100 kg i upadek z wysokości 30 cali (76 cm).

Matryca cechuje się rozdzielczością 1440 x 900, a sercem tej pancernej maszyny jest 2,4GHz procesor Intel Core i5-520. Ponadto, do dyspozycji dostaniemy 2GB pamięci RAM, 320GB dysk twardy oraz nagrywarkę DVD. Panasonic wyposażył swój komputer także w czytnik kart pamięci SD, kartę Ethernet, WiFi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 2.1 i opcjonalnie w technologię WiMAX.

Reklama

Przed niepowołanym dostępem do danych strzegł będzie czytnik linii papilarnych, a bateria o pojemności 5800 mAh zapewni do 7 godzin ciągłej pracy bez ładowania. Producent zaopatrzył nowy model w system operacyjny Windows 7 Professional z możliwością downgrade'u do Windows XP.

I na koniec cena, a trzeba przyznać, że tanio nie jest! 2899 dolarów może przyprawić niektórych o zawrót głowy, ale za taką wytrzymałość trzeba słono płacić.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: komputer | panasonic
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy