Trojan zaatakował 600 tysięcy użytkowników OS X

Użytkownicy komputerów Apple, działających pod kontrolą systemu operacyjnego OS X, często twierdzą, że ich urządzenia nie są zagrożone złośliwym oprogramowaniem. Okazuje się, że wraz ze wzrostem ich popularności, zaczynają pojawiać się kolejne wirusy i trojany. Tym razem firma F-Secure wpadła na trop trojana oznaczonego jako OSX/Flashback.I.

Według szacunków F-Secure, Flashback mógł w sumie zainfekować nawet 600 tysięcy użytkowników systemu OS X. Po zainfekowaniu komputera, pobiera on z internetu dodatkową zawartość, która pozwala mu na dalszą działalność w systemie. W efekcie złośliwe oprogramowanie sprawia, że użytkownikowi w przeglądarce internetowej wyświetlane są inne strony niż przez niego pożądane.

W chwili obecnej nie powstało jeszcze żadne narzędzie, które pozwoliłoby na automatyczne wyszukanie zagrożenia i jego usunięcie. Można to jednak zrobić ręcznie, poprzez systemowy Terminal. Metoda ta jest jednak zalecana nieco bardziej zaawansowanym użytkownikom. Można się z nią zapoznać na stronie F-Secure.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: trojan | macOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy