Tryb XP dla Windows 7

W firmowym blogu Microsoftu dyrektor Brandon LeBlanc poinformował o zakończeniu prac nad trybem XP dla systemu Windows 7 (RTM, Release to manufacturing). Od 22 października odpowiedni pakiet znajdzie się w centrum pobierania producenta. W tej chwili Microsoft proponuje jeszcze wydanie Release Candidate.

Założenie trybu XP jest takie, by za pośrednictwem wirtualizatora zapewnić możliwość korzystania z programów systemu XP niezgodnych z Windows 7. Pakiet składa się z dwóch elementów: wirtualizatora Virtual PC oraz maszyny wirtualnej (VM), w której jest zainstalowany Windows XP z Service Packiem 3. Całość ma rozmiar około 470 MB.

Dwie cechy szczególne odróżniają tryb XP od innych komputerowych wirtualizatorów: po pierwsze, dowiązania do aplikacji zainstalowanych w VM pojawiają się w menu startowym Windows 7, a po drugie, do pakietu dołączona jest już licencja na Windows XP. W przypadku innych wirtualizatorów użytkownik sam musi zdobyć dodatkową licencję.

Reklama

Warunkiem działania trybu XP jest procesor obsługujący mechanizm Intel-VT lub AMD-V, co należy również włączyć w BIOS-ie komputera. Poza tym instalacja powiedzie się jedynie w systemach Windows 7 Professional, Enterprise i Ultimate.

Także w najnowszym wpisie LeBlanc wyraźnie zaznacza, że tryb XP nie jest przeznaczony dla użytkowników indywidualnych, lecz dla małych i średnich firm.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: pakiet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy