Użytkownicy Windowsa XP nie chcą Windowsa 8.1

Microsoft w 2014 r. kończy wsparcie dla starego już Windows XP. Czy taki bieg wydarzeń oznacza, że użytkownicy przesiądą się na Windowsa 8.1? Niekoniecznie, o czym świadczą różnego rodzaju analizy.

Według The Guardian, użytkownicy pracujący na Windows XP z chęcią migrują do popularnej Siódemki. Po zakończeniu wsparcia proceder ten może się jeszcze bardziej nasilić. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy potrzebują po prostu kompletnego środowiska, w którym można bezproblemowo działać.

Windows 8, jak i 8.1 został natomiast przystosowany do obsługi ekranów dotykowych. W wielu korporacjach jeszcze przez długi czas nie zagoszczą odpowiednie sprzęty, które umożliwią taką komunikację z systemem. W tym też przypadku Windows 8.1, jak i cały kafelkowy interfejs skazany jest na porażkę, przynajmniej jeszcze przez jakiś czas.

Czy Microsoft pospieszył się z innowacjami? A może celuje po prostu w zły segment? W końcu korzystanie z dotykowego ekranu jest przyjemne i wygodne, pod warunkiem, że nie musimy pracować nad czymś niezwykle ważnym.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft | system operacyjny | aktualizacja oprogramowania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy