Vista dogania Windows XP

Jak wynika z raportu finansowego firmy Microsoft, Vista sprzedaje się nadspodziewanie dobrze, zarówno wśród użytkowników prywatnych jak i korporacyjnych. Liczba sprzedanych egzemplarzy tego systemu operacyjnego rośnie w szybkim tempie.

Przedstawiciele giganta z Redmond oznajmili, że ich flagowy produkt sprzedał się do końca września w liczbie 88 milionów kopii. W porównaniu do około 60 mln egzemplarzy sprzedanych do końca lipca stanowi to wzrost o 47 proc.

Jeśli do tej liczby dodamy ponad 40 mln licencji zakupionych przez użytkowników korporacyjnych, okaże się, że klienci nie są tak zniechęceni do najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu, jak mogłoby się wydawać po kilku miesiącach od jego premiery.

Nie oznacza to jednak zmierzchu poprzednika Visty, Windowsa XP. Jego sprzedaż jest nadal tak duża, że we wrześniu Microsoft ugiął się pod presją producentów i sprzedawców komputerów i odłożył termin zakończenia sprzedaży Windowsa XP do 30 stycznia 2008 r.

Reklama

Co więcej, badanie przeprowadzone wśród profesjonalistów z branży IT przez firmę analityczną King Research pokazują, że 90 proc. z około tysiąca respondentów ma obawy dotyczące migracji na Vistę, a więcej niż połowa badanych zadeklarowała, że w ogóle nie planuje takiego posunięcia.

Głównymi powodami takiego nastawienia są według respondentów problemy ze stabilnością Visty oraz z kompatybilnością systemu operacyjnego i oprogramowania używanego w przedsiębiorstwach.

Sytuację tę może zmienić nadchodzący wielkimi krokami Windows Vista Service Pack 1, którego premiera zaplanowana jest na koniec lutego 2008 roku.

Źródło: Dziennik Internautów
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL