Windows 7 pożera RAM? Niekoniecznie!

Craig Barth, szef firmy Devil Mountain Software, która ostatnio informowała o wynikach badań telemetrycznych Windows 7... nie istnieje. Okazało się, że nazwisko to jest pseudonimem używanym przez Randalla C. Kennedy'ego, blogera współpracującego z kilkoma dużymi magazynami komputerowymi.

Kennedy został "przyłapany" przez dziennikarza Computerworld Gregga Keizera, który często telefonicznie i mailowo kontaktował się z "Barthem", prosząc go o komentarz do informacji podawanych przez Devil Mountain Software.

Kennedy zapewnia jednak, że wszystko, oprócz jego tożsamości, jest prawdziwe. Istnieje zarówno firma Devil Mountain Software, jak i XPnet oraz narzędzia telemetryczne stworzone przez Kennedy'ego. Sam Kennedy twierdzi też, że ma spore doświadczenie jako konsultant i programista. Miał współpracować, jako Barth, m.in. z Intelem, VMware i Microsoftem.

Oczywiście, ujawnienie prawdziwej tożsamości "Bartha" rzuca nieco cienia na dane z XPnet oraz wiarygodność Devil Mountain Software. Jednak informacje przekazywane przez system telemetryczny tej firmy trudno będzie zweryfikować, gdyż Microsoft bardzo niechętnie udostępnia dane z własnych pomiarów. Koncern nie odnosił się też dotychczas do informacji podawanych przez Devil Mountain.

Reklama

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: firmy | Kennedy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy