Windows 8 będzie "szokujący"

Microsoft ma zamiar zaskoczyć wszystkich użytkowników nową wersją Windows. Według różnych źródeł, premiery Windows 8 należy się spodziewać w połowie 2011 r., jesienią 2011 roku lub nawet w połowie 2012 r.

Prawdopodobnie sami szefowie Microsoft nie znają jeszcze terminu prezentacji tego projektu... Nie zmienia to faktu, iż informacje dotyczące Windows 8 zaczęły się pojawiać w sieci jeszcze przed premierą Windows 7.

Oczywistym jest, że prace nad nowym systemem operacyjnym idą pełną parą. Wydaje się to logiczne z kilku powodów. Po pierwsze Microsoft dąży do skrócenia cyklu życia systemów operacyjnych z 4 do 2 lat. Po drugie, planowanie takich produktów zawsze ma miejsce na długo przed ich realizacją, a ogólna koncepcja rodzi się w umysłach twórców minimum 2 lata przed prezentacją owoców pracy.

Reklama

Mówienie o właściwościach nowej wersji Windows byłoby z pewnością przedwczesne, ale pewne informacje już się pojawiły. Jeden z wysoko postawionych pracowników Microsoft napisał w blogu MSDN, że kolejna wersja Windows będzie obfitować w rzeczy, których użytkownicy nawet się nie spodziewają.

"Nowy system będzie się całkowicie różnił od tych systemów operacyjnych, które znaliśmy do tej pory. Dla wykrystalizowania obrazu nowego Windowsa zebraliśmy dziesiątki zespołów Microsoft. W tym fantastycznym procesie planowania nowej wersji systemu operacyjnego bierze udział olbrzymia liczba ludzi. Wysłuchaliśmy naszych klientów i chcemy im dać to, czego po nas oczekiwali na przestrzeni wielu lat. Nasz nowy produkt będzie w sobie zawierał doświadczenie użytkowników i odkryje nowe sposoby współpracy z komputerem osobistym" - zapewnia Microsoft.

Wpis ten pojawił się na blogu 31 stycznia 2010 roku i krótko potem go usunięto, ale wypowiedź tę należy chyba brać całkiem poważnie, ponieważ John Mangelaars - ważna postać w firmie z Redmond - zapewnił niedawno, że kolejna odsłona Windows będzie "szokująca".

Nazwa nowego systemu nie została jeszcze potwierdzona. Windows 8 stosuje się raczej dla lepszego zrozumienia, o czym jest mowa, nie oznacza to jednak, że system rzeczywiście otrzyma taką nazwę. Nieznany pracownik Microsoft używał w blogu określenia Windows.Next.

Nazwa Windows 7, które wskazuje na porządkowy numer systemu, początkowo było używane roboczo. Później jednak zdecydowano się przy niej pozostać. Wcześniej dla oznaczenia wersji systemu używano roku (np. Windows 98), czy nawet słowiańskiego imienia (Vista). Decyzja dotycząca pozostania przy nazwie Windows 7 była związana z chęcią odróżnienia go od wcześniejszych produktów.

Zgodnie z publikacją na stronie Microsoft Kitchen z 27 stycznia 2010 r., która powoływała się na dokumenty firmy, wersję RTM Windows 8 planuje się wypuścić 1 czerwca 2011 r., a więc dwa lata po wypuszczeniu wersji RTM Windows 7. Wersja RTM mówi sporo o pojawieniu się w sprzedaży danego produktu. Jeśli zostanie zachowany ten harmonogram, to Windows 8 możemy się spodziewać w sprzedaży jesienią 2011 r.

Dla porównania, odstęp między Windows XP i Windows Vista wynosił 5 lat, a między Windows 7 i Vistą - mniej niż 3 lata. Widać więc skrócenie cyklu prac w Microsoftu. Oby zapewnienia firmy miały pokrycie w rzeczywistości.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama