"Windows 8 to będzie katastrofa"

Gabe Newell to współzałożyciel Valve, firmy znanej z takich gier jak Half-Life, Counter-Strike, Left 4 Dead czy Portal, a także internetowej platformy Steam, za pomocą której można kupować gry na PC. Newell ma też 13 letnie doświadczenie w pracy nad kolejnymi wersjami Windowsa i jego zdaniem, nadchodzący Windows 8 będzie katastrofą. Skąd tak śmiała wypowiedź?

Na konferencji w Seattle, Gabe Newell rozmawiał między innymi na temat Winsows 8. Stwierdził on wprost, że "będzie to katastrofa, która doprowadzi do utraty przez Microsoft dominującej pozycji na rynku wśród systemów operacyjnych, dlatego warto mieć na tę ewentualność inną alternatywę". Wypowiedź wydaje się nieco na wyrost, jednak łatwo można wywnioskować skąd wzięło się jej podłoże.

W ostatnim czasie Valve nie miało zbyt udanej współpracy z Microsoftem, czego wynikiem była decyzja o przeniesieniu usługi Steam pod Linuksa. Powodem może być także niestabilność nowego Windowsa przy starszych grach, których ilość przekroczyła już 2500 sztuk.

Ciężko stwierdzić, czy komentarz nie wiąże się także z osobistymi utarczkami do byłego pracodawcy, jednak wypowiedź tę na pewno nie można traktować zbyt poważnie, o co z pewnością zadba Microsoft dopieszczając swój najnowszy produkt do granic możliwości.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy