Reklama

Windows 8 w wersji dla policyjnych samochodów

System Microsoftu jest już w smartfonach, a wkrótce nowa wersja najbardziej popularnego OS-a trafi również na desktopy, laptopy i tablety. Gigant z Redmond chciałby dominować na rynku pod każdym względem i pozostawić konkurencję daleko w tyle. Jednak Windows 8 w policyjnym samochodzie to już chyba przesada.

Do premiery Windowsa 8 pozostało niewiele czasu - atmosfera jest podgrzewana m.in. dzięki temu, że każdy może wypróbować nowe okienka na własną rękę. Przy okazji pojawiają się już gadżety oparte na systemie Microsoftu, jak np. deskorolka z Kinectem. Teraz firma Modularis pokazuje, w jaki sposób mogłyby wyglądać policyjne radiowozy przyszłości.

Aplikacja na tablet z Windowsem 8 pozwala sterować podstawowymi funkcjami samochodu - włączać światła i syreny czy otwierać drzwi. Można tego dokonywać również za pomocą komend głosowych i firma zastrzega, że będzie to bezpieczne rozwiązanie. Czyli nie ma obawy, że przestępca w kajdankach nakaże nagle samochodowi otworzyć tylne drzwi. Dodatkowo funkcjami samochodu można zarządzać przez chmurę, więc na komendzie będzie można określić dokładne położenie i status radiowozu (koniec z wycieczkami po pączki w godzinach pracy?).

Reklama

Pomysł i jego prezentacja wyglądają ciekawie, ale cały czas w głowie pojawia się jedno pytanie - na ile to będzie bezpieczne? Hakerzy wszelkiej maści już wielokrotnie pokazywali, że nie ma zabezpieczenia, którego nie dałoby się złamać. Nie chciałbym być w pobliżu, kiedy ktoś przejmie kontrolę nad radiowozem i mocno napsuje krwi policjantom.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: windows 8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy