Windows 8 wróci do wad Visty?

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat Windowsa 8. Ta wersja okienek ma być wyposażona w trójwymiarowy interfejs graficzny o nazwie Wind. Niestety, aby z niego korzystać, trzeba będzie najpewniej kupić nowy komputer.

Według informacji zamieszczonych na blogu Windows8Italia nowy system ma mieć rewolucyjny interfejs 3D. Będzie on miał bardzo duże wymagania sprzętowe. Redmond twierdzi jednak, że OS będzie wart tego, aby zapłacić więcej za nowy komputer.

Informacje te nie są jeszcze w pełni potwierdzone, gdyż Microsoft określił wydanie kolejnego systemu jako "projekt dużego ryzyka". Wcale mnie to nie dziwi. Wysokie wymagania sprzętowe i graficzne fajerwerki kojarzą się w końcu z nieudaną Vistą.

Ósemka ma mieć na szczęście dwa interfejsy - jeden zwykły i drugi 3D. Ten ostatni wariant będzie współpracował z 64-bitowymi procesorami. Przewidziano również system na słabsze maszyny z 32-bitowym procesorem - tu nie ma mowy o trójwymiarowości.

Reklama

Nie jest do końca jasne, czy właściciele komputerów 64-bitowych będą mogli kupić lżejszą wersję systemu. Nowy interfejs 3D będzie potrzebował do działania niezależnego GPU i minimum 170 MB RAM-u na karcie graficznej.

Mariusz Kosakowski

http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: interfejs | Windows | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy