Windows XP SP3 za parę dni?

Jak donosi CRN.com, źródła okołoserwisowe informują, że dodatek Service Pack 3 dla Windows XP zostanie wydany w najbliższy poniedziałek (24.03.08), czyli już za cztery dni.

Okazuje się, że nienagłaśniana dotąd kompilacja dodatku o numerze 5503 zaczęła krążyć w sieci Torrent. Plik ma rozmiar 569 MB i zgodnie z dołączoną adnotacją Microsoft udostępni dodatek 24 marca. Co może wskazywać na to, że kompilacja 5503 jest tą ostateczną, która trafi do użytkowników końcowych? Jest to okoliczność, że korzystając z tej kompilacji, można bezproblemowo pobierać aktualizacje z wykorzystaniem witryny Windows Update, bowiem system poprawnie przechodzi próby zweryfikowania legalności kopii systemowej. Do tej pory żadna starsza wersja nie była do tego zdolna.

Reklama

Przedstawiciel firmy Microsoft przypomniał, że dodatek ma być wydany w pierwszym kwartale bieżącego roku. Ponadto dodał, że omawiana kompilacja była jedynie przejściowym narzędziem do rozwiązania problemu, na jaki natknęła się garstka testerów. Microsoft ani oficjalnie nie przygotował tej wersji dla wszystkich zainteresowanych, ani też nie poleca "próbować" podobnych plików instalacjnych. "Całkiem możliwe, że zawartość mogła być zmodyfikowana poprzez dołączenie złośliwego oprogramowania bądź wstrzyknięcie innego złośliwego kodu, który nie został przetestowany przez Microsoft" - czytamy w liście mailowym od rzecznika prasowego firmy.

Już za niedługo okaże się, kto miał racje. Tymczasem warto przypomnieć, że oficjalnie oferowaną przez Microsoft kompilacją jest 3264, którą można pobrać bezpośrednio z serwerów firmy. Wersja ta przeznaczona jest jednak wyłącznie dla systemów Windows XP z anglojęzycznym interfejsem użytkownika.

CentrumXP.pl
Dowiedz się więcej na temat: firmy | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama