Zbyt drogi Windows 7?

Zdaniem firmy Dell, ceny za Windows 7 są zbyt wysokie i dla niektórych klientów będą stanowiły barierę nie do przebycia, pomimo iż system ten pod niemal każdym innym względem przewyższa Vistę.

- Jeśli jest coś, co może spowolnić sprzedaż i spowodować, że klienci będą odwlekali decyzję o zakupie, to jest to średnia cena sprzedaży, która jest wyższa niż w przypadku Visty i XP - powiedział Darrel Ward, dyrektor ds. zarządzania produktami dla klientów biznesowych w Dellu.

- Naiwne jest przypuszczenie, że można podnieść ceny w czasie kryzysu finansowego i oczekiwać tak dobrej sprzedaży, jak w sytuacji, gdy ceny zostałyby utrzymane lub obniżone - dodał. Wiadomo bowiem, że Windows 7 Professional będzie droższe od Windows Vista Business, którą ma zastąpić.

Reklama

Największym konkurentem 7 wciąż pozostaje Windows XP, chociaż specjaliści zgadzają się, że "XP nie będzie wieczny". Co ciekawe, sam Microsoft i niektóre firmy analityczne zachęcają obecnie część przedsiębiorstw do przejścia od razu z XP do Windows 7. Wcześniej przestrzegano przed takim krokiem, gdyż mogło to spowodować olbrzymie problemy z kompatybilnością specyficznych programów i danych gromadzonych przez firmy.

Teraz jednak przedsiębiorstwa coraz częściej słyszą, że dzięki XP Mode nie powinno być najmniejszych problemów z przesiadką. Sam Dell ogłosił zresztą, że będzie wspierał XP Mode. Darrel Ward dodał przy tym, że Windows 7 jest znacznie lepiej przygotowany i ma znacznie lepszą bazę sterowników, niż było to z Vistą w takim samym momencie rozwoju obu systemów.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dell | firmy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama