Reklama

Znamy nieoficjalną datę premiery Firefoksa 4

Według informacji ujawnionych na Google Groups, od wydania nowej wersji popularnej przeglądarki dzieli nas tylko kilka tygodni. Oficjalna premiera Firefoksa 4 planowana jest na koniec lutego.

Do tego czasu programiści muszą zmierzyć się z wieloma przeszkodami - obecnie jest to około 160 problemów, dzielących czwarte wydanie Firefoksa od rynkowego debiutu. Dla porównania: w przypadku Firefoksa 3 uporanie się z setką poprawek zajęło zespołowi Mozilli półtora miesiąca.

Jednocześnie Damon Sicore, starszy inżynier w zespole tworzącym przeglądarkę, zaapelował do osób chcących przyczynić się do szybkiego zakończenia prac. Nie trzeba być programistą - wystarczy po prostu pobrać najnowszą wersję beta Firefoksa i zacząć z niej korzystać, zgłaszając wszelkie zauważone błędy. Ważne, by w czasie testów nie wyłączać Flasha czy Silverlighta. Proces finalizacji prac nad nowym Firefoksem można śledzić na Google Groups, gdzie programiści Mozilli wymieniają się uwagami na temat problemów i błędów.

Reklama

Firefox niedawno pokonał Internet Explorera i jest obecnie najpopularniejszą przeglądarką w Europie. Konkurencja jednak nie próżnuje - przed nami debiut IE 9, a o swój udział w rynku z powodzeniem walczą również Chrome i Opera. Czy nowa wersja przyczyni się do umocnienia Firefoksa na pierwszej pozycji w rankingu przeglądarek?

Łukasz Michalik

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: google + | Firefox

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama