Chiński rząd chce opuścić Ziemię. Kolonizacja tajemniczego obiektu

Chiny coraz intensywniej eksplorują przestrzeń kosmiczną. Ich plany są wyjątkowo ambitne. Celem jest opuszczenie Ziemi i zajęcie innej planety.

Chiny chcą przenieść się na obcą planetę
Chiny chcą przenieść się na obcą planetęNASAmateriały prasowe

Rząd Państwa Środka przeznacza niebotyczne fundusze na technologie kosmiczne. Obecnie rozbudowywana jest duża Chińska Stacja Kosmiczna, ale w ciągu kilku lat pierwsi obywatele tego kraju mają zdobyć Księżyc. Na tym się nie skończy. Plan przewiduje szybką kolonizację Marsa i skupienie się na poszukiwaniach drugiej Ziemi.

Władze zdają sobie sprawę z faktu, że w końcu na naszej planecie zabraknie surowców do rozwoju i trzeba będzie je pozyskiwać z pozaziemskich obiektów. Jednak Chiny sięgają nieco dalej w przyszłość i nie bagatelizują zagrożenia, które mogą zgotować ludzkości zagładę. Chodzi tutaj o planetoidy.

Odkryliśmy już ponad 5 tysięcy egzoplanet, ale nie ma wśród nich drugiej Ziemi
Odkryliśmy już ponad 5 tysięcy egzoplanet, ale nie ma wśród nich drugiej ZiemiNASAmateriały prasowe

Chińczycy chcą znaleźć drugą Ziemię i ją skolonizować

Dlatego Chińska Agencja Kosmiczna szykuje misję kosmiczną o nazwie CHES. W jej ramach w przestrzeni, 1,5 miliona kilometrów od Ziemi, pojawi się potężny teleskop na miarę Webba od NASA, który będzie obserwował 100 gwiazd leżących w odległości 10 parseków, czyli 33 lat świetlnych od nas.

W planie jest też monitorowanie 1,2 miliona gwiazd karłowatych metodą tranzytu. Chińczycy chcą znaleźć egzoplanetę, na której planują idealne warunki do utrzymania biologicznego życia. Naukowcy uważają, że w otchłani Wszechświata jest niezliczona liczba takich obiektów, jednak na razie są one poza naszym zasięgiem.

Dotychczas astronomowie odkryli 5 tysięcy obcych planet. Niestety, żadna z nich nie przypomina Ziemi i dobrze nie rokuje na możliwość się tam osiedlenia. To ma się zmienić w ciągu najbliższych kilku dekad. Chiński rząd chce zacząć budować pierwsze miasta na Księżycu na początku przyszłej dekady, a na Marsie w połowie stulecia. Jeśli chodzi o egzoplanety, to jest to kwestia kilku stuleci.

Motyl i Globus: Geografia w 10 minut. Ciekawostki o Sri LanceMarcin NowakINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas