Zobacz kolonię na Księżycu oczami speców z Europejskiej Agencji Kosmicznej [WIDEO]

Ludzkość jeszcze nigdy w swojej historii nie była tak blisko budowy pierwszej pozaziemskiej kolonii. Te marzenia mogą się zacząć realizować już za 3 lata. Zobacz, jak może wyglądać kolonia na Księżycu.

Zobacz kolonię na Księżycu oczami speców z Europejskiej Agencji Kosmicznej [WIDEO]
Zobacz kolonię na Księżycu oczami speców z Europejskiej Agencji Kosmicznej [WIDEO]Geekweek - import

Europejska Agencja Kosmiczna opublikowała na swoim kanale na serwisie YouTube bardzo intrygujący materiał filmowy. Powstał on we współpracy z jedną z najbardziej znanych na świecie firm architektonicznych, a mianowicie Skidmore, Owings & Merril. Jej specjaliści stworzyli projekt pierwszej bazy na Srebrnym Globie.

Naukowcy podkreślają, że nie jest to kolejna fantazja entuzjastów eksploracji kosmosu. W projekcie wykorzystaną całą wiedzę na temat naturalnego satelity naszej planety, a także najnowsze technologie, które będą pomocne przy budowie obiektów na obcych światach.

Koncepcję można zobaczyć na Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji do 21 listopada bieżącego roku. Jeśli w tym czasie się tam nie wybierzecie, to już teraz macie okazję zobaczyć projekt na wideo. Life Beyond Earth, bo taką nazwę nosi, to struktura kilku obiektów połączonych ze sobą, by nie tylko zabezpieczyć astronautów przed ekstremalnymi warunkami panującymi na powierzchni, ale również zwiększa to powierzchnię użytkową.

Co ważne, architekci pomyśleli o wykorzystaniu modułów nadmuchiwanych. Ostatnimi czasy robią one prawdziwą furorę w świecie przemysłu kosmicznego. NASA planuje nawet budowę drugiej stacji kosmicznej właśnie z takich elementów. Okazuje się, że nie inaczej może być w przypadku baz na Księżycu czy nawet Marsie.

Powrót na Srebrny Glob ma nastąpić w 2024 roku. Być może firmie SpaceX uda się dokonać tego o rok szybciej od NASA. Tak czy inaczej, jesteśmy już tylko o krok od stworzenia podwalin do urzeczywistnienia się wielkich marzeń o cywilizacji międzyplanetarnej.

Źródło: GeekWeek.pl/ESA / Fot. ESA

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas