Reklama

​Ognista ruletka: Pizza z niebezpiecznym kawałkiem - niespodzianką

Sieć pizzerii wprowadziła do menu specjalną pozycję na Halloween /123RF/PICSEL

Reklama

Sieć pizzerii Domino’s postanowiła wprowadzić specjalną ofertę na zbliżające się Halloween. Oto prawdziwy "cukierek albo psikus", a raczej "normalny kawałek pizzy albo kawałek, który wypali twoją jamę ustną jakbyś napił się szklanki lawy".

Nowa pozycja w menu dostępna tylko z okazji ostatniego dnia października nazywa się Halloweenowa Ruletka i dostępna jest (niestety albo na szczęście) tylko w Japonii. 

Zabawa polega na tym, że klienci zamawiają pizzę, której jeden kawałek zawiera specjalny składnik - sos z Naga Jolokia, czyli wężowej papryczki chilli, zwanej też Ghost Pepper. 

Sos, którego zjedzenie można zapamiętać na długo, bo Naga Jolokia z wynikiem miliona jednostek na skali ostrości do niedawna jeszcze była uważana za najostrzejszą paprykę na świecie.

Reklama

Kawałek ze średnio przyjemną niespodzianką jest oczywiście nieoznaczony, a sam sos jest bezwonny. O tym, że akurat ten trójkąt jest wzbogacony specjalnym dodatkiem można więc przekonać dopiero wtedy, kiedy wsadzi się go do ust...

Co prawda Ghost Pepper nie jest już najostrzejszą papryczką na planecie, bo niedawno zdołano wyhodować odmiany o większym nasyceniu kapsaicyny odpowiadającej za uczucie ostrości w pokarmie. 

Niemniej nadal choćby jeden gryz kawałka pizzy polanego halloweenowym sosem może przysporzyć niezapomnianych wrażeń. W złym sensie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy