Reklama

Candid-Tor w Monachium. Jak wyglądają niemieckie "dwie wieże"?

Niejednokrotnie już redakcja Geekweeka przedstawiała futurystyczne projekty budowlane, które zachwyciły cały świat. Budowa większości z nich planowana jest daleko poza granicami Polski. Tym razem wybierzmy się dużo bliżej, do naszego zachodniego sąsiada. W niemieckim Monachium powstaną prawdziwe „dwie wieże”, które w niezwykły sposób będą łączyć się u szczytowej części. Autorem projektu jest niderlandzkie biuro MVRDV.

Candid-Tor staną w centrum Monachium, stolicy landu Bawarii. Dokładnie będą znajdować się niedaleko stacji metra Candidplatz, która z kolei została nazwana na część artysty Petera Candida.

Nowatorski projekt przypomina dwie schodkowe wieże połączone u szczytu. Każda z wież składa się z sześcianów "niedbale ułożonych, jak klocki dla dzieci". Maksymalna wysokość wież będzie wynosić 66 metrów.

Tarasy na piętrach budynków oraz na dachu zostaną obsadzone zielenią. Na wieżach pojawią się także panele słoneczne, a do budowy wykorzystane będą materiały pochodzące z recyklingu.

Reklama

W Candid-Tor będą mieścić się zarówno powierzchnie biurowe, jak i przychodnia lekarska, studio fitness oraz ośrodek kultury. Otoczenie "dwóch wież" także zostanie odnowione. Zbudowany będzie zupełnie nowy plac z zielenią i drzewami.

Candid-Tor w Monachium. Ważny punkt na mapie miasta

Architekci z biura architektonicznego MVRDV uważają, że Candid-Tor staną się ważnym punktem orientacyjnym, który będzie definiować otaczający obszar. Budowa niemieckich "dwóch wież" trwa, ale jeszcze nie zostało podane, kiedy będzie ukończona.

Niderlandzkie biuro przedstawiło niedawno jeszcze inny niezwykły projekt na terenie Niemiec. Mowa o The O, czyli budynku mieszkalnym w kształcie litery O, który jest częścią większego projektu osiedla mieszkaniowego z blokami w kształcie liter układających się w angielskie słowo HOME

Przeczytaj też:

Wieżowiec ze szlakiem turystycznym! Zielona konstrukcja powstanie w USA

Kosmiczna bryła w Bielsku-Białej. Niebawem otwarcie Cavatina Hall

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Monachium | Dwie wieże | zielona architektura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy