Reklama

Kosmici na zdjęciach NASA z Marsa? Nowa teoria spiskowa

Nie trzeba było długo czekać, aby po opublikowaniu przez NASA najnowszych zdjęć z powierzchni Marsa pojawiły się pierwsze teorie spiskowe. Według niektórych internautów fotografię wykonane przez marsjański łazik Perseverance ukazują tajemnicze oznaki obcych form życia. Czy aby na pewno?

Po publikacji na Twitterze najnowszych zdjęć wykonanych przez łazik należący do NASA pojawiło się wiele głosów internautów twierdzących, że widać na nich oznaki obcych form życia. Mowa dokładnie o niewielkim białym trójkącie sugerującym, że mogą to być kosmici.

Komentarzy pełnych wątpliwości dotyczących małego trójkąta były dziesiątki. Jedna osoba odpowiedziała na post NASA zrzutem ekranu z niewyraźną plamą na jednym ze zdjęć:

Kolejne osoby uważają biały trójkąt na innej z fotografii za znak od obcych cywilizacji:

Reklama

Niektórzy z internautów uważają, że to po prostu nowy minerał o tak charakterystycznym, regularnym kształcie.

Na razie NASA nie odniosła się do dziesiątek komentarzy podejrzliwych internautów. Ani nie zdementowała słów o faktycznym znaku obcych form życia, ani nie potwierdziła.

Analizując zdjęcia z Marsa należy wziąć pod uwagę, że planeta ma bardzo skalistą powierzchnię. Bardzo łatwo może nam się zdawać, że widzimy kształty jakichś konkretnych form, a w rzeczywistości mogą to być skały i pył.

Przeczytaj też: Mars - kolejny dowód dotyczący wody na Czerwonej Planecie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy