Muzeum Omega: Ultranowoczesny dom dla nieprzeciętnej historii

W 2019 roku słynna firma zegarmistrzowska Omega otworzyła swoje nowe muzeum w La Cité du Temps, czyli kampusie Swatch Group & Omega w Biel/Bienne w Szwajcarii.

Muzeum Omegi imponuje pomysłowością i rozmachem
Muzeum Omegi imponuje pomysłowością i rozmachemmateriały prasowe

Muzeum Omegi w szwajcarskim Biel/Bienne było pierwszą tego typu placówką poświęconą jednej szwajcarskiej marce zegarmistrzowskiej i przez długi czas strzegło skarbów jej bogatej historii.  

Historia nowocześnie

Nowe Muzeum Omegi opowiada fascynującą historię globalnej marki zegarmistrzowskiej poprzez wciągające filmy, interesujące prezentacje i zabawne interaktywne doświadczenia.

Podróż do serca Omegi zaczyna się od przechadzki przez kontynenty. W dużej mapie świata na podłodze zatopiono cyfrowe ekrany prezentujące czas w różnych lokalizacjach naszej planety.

Zanim goście przejdą dalej, odbywają podróż do przeszłości. Film 360° OMEGA "History of Time" to historia poszukiwań precyzji przez człowieka, od najwcześniejszych zegarów po najnowsze, współczesne mechanizmy do odmierzania czasu.

W muzeum Omegimateriały prasowe

Oficjalny chronometrażysta 

W nowym Muzeum Omegi goście mogą wcielić się w olimpijczyka na 9-metrowym torze biegowym wyposażonym w autentyczne technologie do oficjalnego chronometrażu ze słynnymi blokami startowymi i czerwonym, elektronicznym pistoletem startowym na czele.

Wschodzące gwiazdy toru mogą nawet otrzymać wydruk z kamery photo finish uchwycony przez system Omega’s Scan ‘o’ vision MYRIA, rejestrujący do 10 tys. cyfrowych klatek na sekundę.

Omega to od lat oficjalny chronometrażysta wielu prestiżowych imprez sportowychmateriały prasowe

Jej czas  

Od ponad 100 lat marka Omega przejawia wielkie zaangażowanie w tworzenie wyjątkowych zegarków dla kobiet, które są nie tylko przyjemne dla oka, ale także technologicznie doskonałe wewnątrz. Ekspozycja "Her Time" w nowym Muzeum Omegi opowiada piękną historię, śledząc ewolucję kobiecego zegarmistrzostwa marki, od wczesnych naszyjnikowych modeli Lépine, poprzez sekretne zegarki ukryte w biżuterii i legendarny Ladymatic, po najnowsze, współczesne kreacje.

Kierunek Księżyc  

Na tym etapie swojej podróży odwiedzający muzeum są zachęcani, by puścić wodze fantazji i przenieść się na orbitę. Z księżycową powierzchnią pod nogami i łazikiem księżycowym zaparkowanym w pobliżu, goście mogą eksplorować fascynującą historię zasług Omegi w podboju kosmosu. Napotkają tu filmy, archiwalne zdjęcia, technologie NASA i najważniejsze wersje zegarka Omega "Moonwatch". Speedmaster, zakwalifikowany w 1965 roku przez amerykańską agencję kosmiczną do ekwipunku wszystkich załogowych misji, stał się pierwszym zegarkiem noszonym na powierzchni Księżyca.

Nazywam się Bond, James Bond  

Omega wiernie służy agentowi 007 w każdej niebezpiecznej misji od 1995 roku i filmu "Golden Eye". Zegarek stanowił nie tylko dopełnienie nieskazitelnego stylu agenta, ale także nie raz pomagał mu wyjść cało z opresji. Oczywiście, ratujące życie funkcje, to tylko filmowa fikcja i nie znajdziecie ich w standardowych modelach, ale i tak eksponowane zegarki robią wielkie wrażenie.

W muzeum odwiedzający mogą zwiedzić mechanizm zegarka od środka, nie ryzykując wkręcenia w jego tryby. We wnętrzu wielkiego modelu Speedmaster regularnie wyświetlana jest animacja pokazująca działanie i konstrukcję słynnego wychwytu współosiowego Co-Axial.

Historia o wielu rozdziałach  

Ci, którzy zechcą jeszcze głębiej zanurzyć się w detalach przeszłości, teraźniejszości i przyszłości marki Omega nie będą zawiedzeni. Najlepszym możliwym sposobem, by poznać długą i nieprzeciętną historię marki krok po kroku jest długa na 50 m stalowa bransoleta, w której ogniwach ukryto 64 okna ze skarbami dziedzictwa marki.

Stalowa bransoleta w muzeum Omegi ma - bagatela - 50 metrów długości!materiały prasowe

Współczesność  

Oprócz wystaw stałych w Muzeum Omegi znajduje się także specjalna przestrzeń, gdzie prezentowane są najnowsze osiągnięcia marki.

Kluczowe daty w historii OMEGI

1848  Zegarmistrz Louis Brandt otwiera mały warsztat w szwajcarskiej miejscowości La Chauxde-Fonds. 1894   Bracia Brandt prezentują kaliber "19-liniowy". Rewolucyjny mechanizm zegarkowy otrzymuje nazwę "Omega", która niedługo potem zostaje zaadoptowana przez całą firmę. 1932       Omega zostaje pierwszą firmą zegarmistrzowską, która samodzielnie odmierza czas całych Igrzysk Olimpijskich. 1948   Świętując stulecie innowacyjnego zegarmistrzostwa Omegi przedstawia kultowy model Seamaster. 1952   Omega wprowadza na rynek rodzinę chronometrów Constellation słynącą na całym świecie z doskonałości i precyzji. 1955  Premiera Ladymatic, pierwszego automatycznego naręcznego zegarka Omegi dla kobiet. Jego wyjątkowość polegała na kompaktowym rozmiarze i eleganckim wyglądzie. 1957  Omega wprowadza na rynek linię zegarków Professional: modele Speedmaster, Speedmaster 300 i Railmaster. 1965   Zegarek Omega Speedmaster zostaje jedynym czasomierzem oficjalnie zakwalifikowanym przez NASA do ekwipunku wszystkich załogowych misji kosmicznych.

Omega i NASA - współpraca trwa od 1965 rokumateriały prasowe

1969   Zegarek Omega Speedmaster zostaje pierwszym w historii czasomierzem noszonym na powierzchni Księżyca. 1982   Omega prezentuje Constellation "Manhattan", ekscytującą reedycję modelu z 1952 roku. 1983  Nicolas G. Hayek odgrywa kluczową rolę w odrodzeniu tradycyjnego mechanicznego zegarmistrzostwa, doprowadzając do fuzji dwóch największych grup zegarmistrzowskich w Szwajcarii, tworząc holding, który później stanie się Swatch Group. 1999  Omega prezentuje rewolucyjny wychwyt współosiowy Co-Axial, pierwsze nowe rozwiązanie tego elementu od 250 lat.2015   Omega bierze udział w opracowaniu standardu Master Chronometer, najbardziej wymagającej procedury testowej ustanowionej przez Szwajcarski Federalny Instytut Metrologii (METAS). 2019  Model Omega Seamaster Planet Ocean "Ultra Deep" osiąga rekordową głębokość zanurzenia 10928 metrów.

Godziny otwarcia muzeum: wtorek - piątek: 11:00 - 18:00 sobota i niedziela: 10:00 - 17:00 poniedziałek: zamknięte    

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas