Najwyższy wieżowiec Japonii ukończony. Jest częścią "miasta w mieście"

Najwyższy budynek Japonii został ukończony. Jest częścią większego zielonego kompleksu. Ma pełnić wiele funkcji i odmienić serce Tokio.

Ukończono najwyższy budynek Japonii
Ukończono najwyższy budynek JaponiiMori Building Co., Ltd.materiały prasowe

Japonia była znana z postępu technologicznego i szybkiego rozwoju urbanistycznego. Wiele wieżowców powstało jednak jeszcze przed przełomem wieków, a w międzyczasie inne kraje prześcignęły kraj kwitnącej wiśni w nowoczesnym budownictwie. Wydaje się, że wyspiarski kraj ponownie chce wrócić do gry. Ukończony został najwyższy wieżowiec w kraju i będzie częścią większego projektu, który architekci określają "miastem w mieście"

Nowoczesna przestrzeń odmieni serce Tokio

Projekt Azabudai Hills to nowoczesna wioska miejska w stolicy Japonii wypełniona bujną zielenią. Ma płynnie połączyć biura, rezydencje, hotel, szkołę, sklepy, restauracje, obiekty kulturalne. Po spędzeniu 30 lat na omawianiu i planowaniu tego projektu, jego budowa ostatecznie rozpoczęła się 5 sierpnia 2019 roku.

Cała wieża ma zakrzywione krawędzie i koronę przypominającą płatki kwiatów. Wznosi się na wysokość 330 metrów (łącznie 64 piętra), przewyższając o 30 metrów dotychczasowego rekordzistę — wieżowiec Abeno Harukas w Osace. Został zaprojektowany przez amerykańskie biuro projektowe Pelli Clarke and Partners.

Powierzchnie biurowe zajmą łącznie 204 tys. m kw. powierzchni i będą zlokalizowane łącznie na 45 piętrach. Pomiędzy nimi znajdzie się również przestrzeń handlowa i Centrum Medycyny Prewencyjnej Uniwersytetu Keio (5 i 6 piętro). Na najwyższych 11 piętrach będzie 91 luksusowych rezydencji pod marką hotelową Aman Residences. W przyległej do budynku części będzie Szkoła Brytyjska w Tokio, największa międzynarodowa szkoła w centrum Tokio, do której uczęszcza około 700 uczniów z ponad 50 krajów.

Konstrukcja będzie wykorzystywać systemy odporne na trzęsienia ziemi, w tym generatory awaryjne i systemy wind awaryjnych, aby zapewnić bezpieczeństwo w przypadku wystąpienia wstrząsów.

Przed wojną pracowali w IT. Teraz latają dronami nad linią frontuAFPAFP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas