Zbudował żonie obrotowy dom. Nietypowa konstrukcja powstawała 6 lat

Wielu chciałoby mieć dom, w którym z każdego okna rozpościera się widok na piękne krajobrazy. Takie oczekiwania również miała żona pewnego Serba, który dla niej zbudował specjalnie obrotowy dom, aby mogła kręcić nim w dowolną stronę. Nagrania obracającej się konstrukcji zobaczyli internauci na całym świecie.

Vojin Kusic ma 72 lata. Obrotowy dom został zaprojektowany przez niego samego. Budynek znajduje się na  niedaleko miasta SrbacRepublice Serbskiej, jednej z dwóch składowych Bośni i Hercegowiny. Mężczyzna na pytanie o powód wybudowania takiego domu odpowiada wprost:

Żona Vojina Kusica teraz może dowolnie sterować domem. Budynek obraca się wokół 7-metrowej osi z widokiem na pola kukurydzy, który można "zmienić" na leśny pejzaż z płynącą przezeń rzeką.

Dom może się kręcić ze zmienną prędkością. Najwolniej zrobi pełny obrót w 24 godziny, a najszybciej w aż 22 sekundy! Vojin Kusic budował dom aż 6 lat i bazował wyłącznie na własnej wiedzy. 

Reklama

Jak twierdzi, do takiego pomysłu zainspirowali go serbsko-amerykańscy wynalazcy Nikola TeslaMihajlo Pupin, a fakt, że pochodzi z niezamożnej rodziny, gdzie nie było możliwości zdobycia dobrego wykształcenia, zmotywowało go do szukania innych sposobów na wykonywanie różnych prac.

Jak zareagowała żona Kusica na taki dom? Niestety, odmówiła udzielenia komentarza dziennikarzom.

Przeczytaj też:

Mała Rosja w estońskim Tallinnie

Salina Turda w Rumunii. Zadziwiająca kopalnia soli

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: budowa domu | Bośnia i Hercegowina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy