Casio

Środa, 22 listopada 2023 (11:21) Aktualizacja Czwartek, 21 grudnia 2023 (15:53)
Casio jest japońskim producentem urządzeń elektronicznych, znanym użytkownikom, przede wszystkim ze swoich rewelacyjnych zegarków, kalkulatorów, ale i elektronicznych urządzeń biurowych, czy cyfrowych aparatów fotograficznych.
Casio - najważniejsze informacje
Linia zegarków Casio G-Shock G-Squad. /materiały prasowe

Casio - najważniejsze informacje

 • Rok założenia:

  1946

 • Kraj założenia:

  Japonia

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1946 roku w Tokio w Japonii przez Tado Kashio. Od tego czasu firma Casio zdołała zdobyć ogromną popularność oraz uznanie wśród użytkowników ich produktów na całym świecie. Ponadto Casio stał się symbolem precyzji, ale i sprzętem, w którym zastosowano interesujące innowacje i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.
 
Casio znane jest na całym świecie z produkcji różnorodnych rodzajów zegarków, począwszy od modeli, w których zastosowano tradycyjne mechanizmy, po najnowocześniejsze zegarki cyfrowe i smartwatche.

Pierwszy zegarek z logo Casio zadebiutował w 1974 roku. Był to zegarek o nazwie Casiotron. Przedsiębiorstwo wyposażyło go w kwarcowy mechanizm oraz wyświetlacz LCD. Oprócz wyświetlania czasu, wyposażony był także w automatyczny kalendarz. 

Jednym z kluczowych osiągnięć Casio jest wprowadzenie na rynek w 1981 roku pierwszego zegarka kalkulatora, który stał się bestsellerem wśród takich grup jak na przykład studenci. 

Motto Casio to “Kreatywność i wkład”

W pierwotnej wersji firma nazywała się Kashio Seisakujo. Do zmiany nazwy doszło w 1957 roku i od tego czasu przedsiębiorstwo nazywane było Casio Computer Co. Ltd. Natomiast w1960 roku firma wybudowała swoją pierwszą fabrykę.
 
Co ciekawe, zanim Casio stał się producentem zegarków i innych urządzeń, pierwszym produktem wprowadzonym przez niego na rynek była fajka yubiwa, czyli urządzenie, dzięki któremu użytkownik mógł dopalać papierosa do samego końca, a ponadto palić i w tym samym czasie mieć wolne dłonie. Pieniądze zarobione na produkcji fajki yubiwa przyczyniły się do rozwoju firmy i rozpoczęcia tworzenia projektów nowego sprzętu i urządzeń.
 
Casio był pierwszym producentem, który wprowadził na rynek zegarki wyposażone między innymi w barometr do sprawdzania głębokości i wysokości, notatnik, czy książkę telefoniczną
 
W 1983 roku firma rozpoczęła produkcję kolekcji popularnych zegarków - G-Shock. Z roku na rok modele te ulepszane były o nowe funkcje i możliwości. Dziś G-Shock charakteryzuje się wodoodpornością oraz wytrzymałością na wstrząsy i inne czynniki zewnętrzne.
 
Casio jest także producentem zegarków, które dzięki zainstalowaniu w nich panelu solarnego, działają ładując się światłem słonecznym.

Casio - Wiadomości

 • Casio wskrzesiło legendę zegarków. Cena poraża, mogą być problemy z zakupem

  Casio wskrzesiło legendę zegarków. Cena poraża, mogą być problemy z zakupem

  Środa, 21 lutego (09:05)
  W 1974 r. japońska firma Casio zaprojektowała jeden z pierwszych na świecie naręcznych zegarków cyfrowych. Od tamtego czasu minęło równo 50 lat, a Casio stało się marką kultową, także w...
 • Zegarek na palcu? Casio wprowadza nowe miniurządzenie na rynek

  Zegarek na palcu? Casio wprowadza nowe miniurządzenie na rynek

  Sobota, 12 sierpnia 2023 (20:00)
  Casio wprowadziło małą rewolucję na rynku? Firma wypuściła kolekcję miniaturowych zegarków, które można założyć na palec. Według zapewnień producenta są one w pełni funkcjonalne.
 • Pierwszy zegarek G-Shock z systemem WearOS

  Pierwszy zegarek G-Shock z systemem WearOS

  Piątek, 2 kwietnia 2021 (13:10)
  Firma Casio wprowadziła na rynek pierwszy smartwatch G-Shock, który działa na Androidzie WearOS firmy Google. Model G-Squad Pro GSW-H1000 to także pierwszy zegarek G-Shock, który posiada...
 • Reklama
 • Casio zaprezentowało zegarek dla fanów NASA

  Casio zaprezentowało zegarek dla fanów NASA

  Wtorek, 28 kwietnia 2020 (14:18)
  Znany producent zegarków postanowił złożyć hołd najsłynniejszej agencji kosmicznej. Nowa limitowana edycja zegarka G-SHOCK All Systems Go została okraszona charakterystycznym logiem NASA.
 • Casio G-Shock - smartwatch z czujnikiem tętna

  Casio G-Shock - smartwatch z czujnikiem tętna

  Niedziela, 1 marca 2020 (05:00)
  Marka Casio zaprezentowała inteligentny zegarek, wyposażony w czujnik tętna, moduł GPS, a także wyświetlający powiadomienia bezpośrednio na ekranie.
 • Test G-Shock GBA-800 - zegarek, który można wyprać

  Test G-Shock GBA-800 - zegarek, który można wyprać

  Niedziela, 11 sierpnia 2019 (05:27)
  Każdy zegarek jest wyjątkowy, ale nie każdy przetrwa w ekstremalnych warunkach. G-Shock GBA-800 jest wyjątkowy, bo przetrwa nawet bliskie spotkania z pralką. W jej wnętrzu.
 • Reklama
 • ​Z czystego złota. Casio G-Shock na nowo definiuje luksus

  ​Z czystego złota. Casio G-Shock na nowo definiuje luksus

  Piątek, 1 marca 2019 (08:13)
  Powstało tylko 35 sztuk, a każda z nich kosztuje 69 tysięcy dolarów. Powód? Wykonano je z 18-karatowego złota. Jak świętować, to z rozmachem.
 • G-Shock Rangeman GPR-B1000 - zegarek MacGyvera XXI wieku

  G-Shock Rangeman GPR-B1000 - zegarek MacGyvera XXI wieku

  Środa, 9 stycznia 2019 (13:48)
  Nowy G-Shock Rangeman GPR-B1000 to inteligentny zegarek odporny na każde warunki, jakie można spotkać na Ziemi. Powstał on z okazji 35-lecia istnienia marki.