Zegarek na palcu? Casio wprowadza nowe miniurządzenie na rynek

Casio wprowadziło małą rewolucję na rynku? Firma wypuściła kolekcję miniaturowych zegarków, które można założyć na palec. Według zapewnień producenta są one w pełni funkcjonalne.

Miniaturyzacja urządzeń nadal postępuje (z wyjątkiem np. coraz nowszych telefonów). Gratką dla miłośników zegarków może być wypuszczona nowa linia miniurządzeń "Casio Watch Ring Collection". Są to zegarki, które można założyć na palec.

Seria pojawiła się na rynku 19 lipca w Japonii i powstała dzięki współpracy Casio z producentem zabawek Stasto Stand Stones. Minizegarki są sprzedawane pojedynczo w maszynach kapsułowych (popularnych np. nad naszym morzem), a cena wynosi 400 jenów (trochę ponad 11 zł). Ponadto sprzęt został udostępniony sprzedawcom detalicznym, sklepom AGD i sklepom z zabawkami w całej Japonii.

Reklama

W kolekcji znajduje się miniwersja najlepiej sprzedającego się cyfrowego zegarka F-91 W-1, zegarek kalkulator DBC-611-1, model AE-1200WH-1A, analogowy MQ-24-7B2, czy analogowo-cyfrowy AQ-230GA-9. Firma zapewnia, że zegarki mają działać nawet przez 20 lat bez potrzeby wymiany baterii.

Dodatkowo wersje cyfrowe posiadają szklaną trójwarstwową strukturę, zaś analogowe mają dwuwarstwową strukturę, co ma zapewniać realistyczny wygląd. Jeden z minimodeli na ekranie ma mapę świata, a także malutki kompas. Jak zapewnia Designboom: "element wizualny trzy w jednym w połączeniu z wyglądem Casio może przyciągnąć wzrok".

Casio stwierdza również, że nowy sprzęt wygląda zupełnie jak oryginał, tylko jest w miniaturowej wersji. Ponadto firma zaznacza, że minizegarki są w pełni funkcjonalne, chociaż niektóre portale branżowe zaznaczają, że mogą wystąpić problemy w ich użytkowaniu ze względu na bardzo malutkie przyciski. "Zegarkowe pierścionki" są regulowane, dzięki czemu można je dostosować do każdego palca.

Jak donosi Designboom minizegarki w sklepach internetowych zostały już wyprzedane. Dlatego też konieczna jest cierpliwość przy próbie zakupu przez internet (należy poczekać na następną dostawę).

Casio, jedna z najpopularniejszych marek zegarów

Casio zostało założone już w 1946 roku przez Tadao Kashio. Firma swoją główną siedzibę ma w Tokio w Japonii. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od nazwiska twórcy, które jest zapisane w rōmaji - jest to łacińska transkrypcja wyrazów japońskich.

Casio posiada bardzo bogaty asortyment, produkuje m.in. zegarki, kalkulatory, cyfrowe aparaty fotograficzne, instrumenty muzyczne, telefony komórkowe, keyboardy, czy projektory. Pierwszym urządzeniem wprowadzonym do sprzedaży przez firmę była fajka yubiwa, która pozwalała na dopalenie papierosa do samego końca. W 1946 roku był to prawdziwy hit.

Z kolei pierwszy zegarek powstał w 1974 roku, był nim Casiotron. Posiadał on mechanizm kwarcowy, który został wymyślony zaledwie 2 lata wcześniej. Zamontowany był tutaj również wyświetlacz LCD.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Casio | zegarek | technologia | Japonia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy