Dysk Google

Poniedziałek, 11 września 2023 (13:29) Aktualizacja Poniedziałek, 11 września 2023 (13:50)
Dysk Google to narzędzie, które zostało uruchomione w 2012 roku. Pozwala ono na gromadzenie danych w chmurze. Dzięki Google Drive możliwe jest nadawanie praw do wybranych folderów czy plików oraz możliwość edytowania danych z pozycji wielu urządzeń jednocześnie. Dysk Google współpracuje z takimi narzędziami sieciowymi jak: Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Jest kompatybilny z plikami Microsoft Office.
Dysk Google - najważniejsze informacje
Dysk Google pozwala na przechowywanie danych w chmurze, m.in. zdjęć czy plików. /123RF/PICSEL

Dysk Google - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  usługa

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2012

 • Opłata:

  Opcja

 • Rejestracja:

  Tak

Dysk Google to wygodne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Użytkownik konta Google ma własną przestrzeń, którą może zagospodarować w dowolny sposób. Dużym udogodnieniem jest możliwość nadawania praw do przeglądania czy edytowania zawartości dysków. 

Każdy użytkownik, który ma konto Google, zyskuje automatycznie dostęp do dysku. Chcąc korzystać z narzędzia, na urządzeniach przenośnych wystarczy jedynie:
 • zainstalować aplikację,
 • zalogować się na swoje konto Google.
Najczęściej właściciele telefonów mają już preinstalowaną aplikację. 

Czy Dysk Google jest darmowy, czy płatny?

Dostęp do Dysku Google jest darmowy dla każdego posiadacza konta Google. Warto zaznaczyć, że bezpłatny pakiet dotyczy 15 GB danych na dysk, co dla wielu osób jest w pełni wystarczające. Chcąc powiększyć miejsce na dysku, można zdecydować się na wykupienie dodatkowego pakietu, obejmującego 100 GB (podstawowy), 200 GB (standardowy) lub 2 TB (premium).

Czy zdjęcia z telefonu trafiają na Dysk Google? 

Można ustawić automatyczną synchronizację danych pomiędzy telefonem a Dyskiem Google. Wystarczy wybrać odpowiednie ustawienia z pozycji smartfona, aby zdjęcia były automatycznie przesyłane na dysk.

Dostęp do dysku nie jest ograniczony wyłącznie dla właściciela


Jednym z wygodniejszych rozwiązań, jakie daje Dysk Google, jest możliwość dzielenia się znajdującymi się na nim danymi z innymi użytkownikami. Standardowo, wszystkie pliki oraz foldery przypisane są do właściciela dysku. Wchodząc w opcję udostępnianie, ma on jednak możliwość nadania dostępu osobom, które otrzymają link do wybranego folderu czy pliku.

Dysk Google - Wiadomości