Lidl

Wtorek, 16 stycznia 2024 (15:24) Aktualizacja Czwartek, 21 marca 2024 (13:46)
Lidl to międzynarodowa sieć sklepów detalicznych, która zalicza się do liderów w branży dyskontów. Firma została założona w Niemczech w latach 30. XX wieku przez członków rodziny Schwarz, a pierwszy sklep Lidl został uruchomiony w 1973 roku. W Polsce sieć działa od 2002 roku. W naszym kraju jest ponad 800 sklepów Lidl.
Lidl - najważniejsze informacje
Lidl ma w Polsce ponad 800 sklepów. /.

Lidl - najważniejsze informacje

  • Kraj założenia:

    Niemcy

Lidl charakteryzuje się sprzedażą szerokiego asortymentu produktów, głównie spożywczych, ale także odzieży, sprzętu AGD i innych artykułów codziennego użytku. Sieć słynie z oferowania produktów wysokiej jakości w niskich cenach, co jest możliwe dzięki ograniczeniu kosztów operacyjnych, efektywnemu zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz skoncentrowaniu na markach własnych.
 
Sklepy Lidl są projektowane w sposób uproszczony, z łatwym dostępem do towarów i ograniczoną ilością personelu. Wnętrza są przestronne i funkcjonalne, co ma na celu ułatwienie klientom szybkich i wygodnych zakupów. Sieć Lidl znana jest także z regularnych promocji.
 
Rozwój Lidla obejmuje nie tylko ekspansję geograficzną, ale także inwestycje w zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczną. Firma aktywnie działa na rzecz ograniczenia wpływu na środowisko, między innymi poprzez wprowadzenie ekologicznych opakowań i wspieranie lokalnych społeczności.

Lidl jest częścią grupy Schwarz, która została założona w latach 30. XX wieku. Początkowo Lidl działał tylko w Niemczech (pierwszy sklep otwarty w 1973 roku), ale szybko rozszerzył swoją działalność na inne kraje.

Obecnie sieć ma 12 tysięcy sklepów Lidl w 31 krajach na całym świecie, w tym w większości krajów europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych. Tylko w Polsce jest ponad 800 sklepów Lidl. 

Lidl - Wiadomości

Lidl - Wideo