Samsung Galaxy Watch

Wtorek, 21 listopada 2023 (13:06) Aktualizacja Wtorek, 5 grudnia 2023 (09:15)
Samsung Galaxy Watch to seria inteligentnych zegarków produkowanych przez Samsung. Zegarki te łączą w sobie funkcje zdrowotne i fitness, takie jak monitorowanie tętna i aktywności fizycznej, z zaawansowanymi funkcjami smartwatcha, w tym powiadomieniami, muzyką i płatnościami mobilnymi. Są one kompatybilne z wieloma smartfonami, zarówno z Androidem, jak i iOS, oferując elegancki design i personalizację za pomocą różnorodnych tarcz zegarkowych i pasków.
Samsung Galaxy Watch - najważniejsze informacje
Samsung Galaxy Watch 6. /materiały prasowe

Samsung Galaxy Watch - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rodzaj/Typ:

    smartwatch

  • Rok uruchomienia produkcji:

    2018

  • System operacyjny:

    • Wear OS
Samsung Galaxy Watch to seria inteligentnych zegarków produkowanych przez firmę Samsung. Są one zaprojektowane, aby działać jako urządzenia towarzyszące dla smartfonów Samsung Galaxy, choć zwykle są kompatybilne również z innymi smartfonami z systemem Android i iOS.

Pierwszy Samsung Galaxy Watch pojawił się na rynku w 2018 roku. Smartwatch stylistyką przypomina tradycyjny zegarek analogowy. Jednak tym, co go wyróżnia, są parametry techniczne. Galaxy Watch może być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Został wyposażony w opcję śledzenia aktywności fitness oraz innych parametrów zdrowotnych. Pierwsze zegarki miały m.in. akcelerometr, żyroskop, pulsometr czy czujnik natężenia światła.

Rok po sukcesie pierwszego zegarka Samsunga na rynku zadebiutował Galaxy Watch 2 Active. Podobnie jak  poprzednik, miał minimalistyczny wygląd. Dzięki wbudowanym funkcjom umożliwiał monitorowanie czasu aktywności, liczby spalonych kalorii podczas wysiłku czy monitorowanie parametrów życiowych w trakcie ćwiczeń.

Samsung Galaxy Watch 3 miał swoją premierę w 2020 roku. Smartwatch wprowadził wiele udogodnień. Pozwalał już nie tylko na łączenie się z telefonem i odbieranie wiadomości głosowych czy tekstowych, ale również zdalne łączenie się z aparatem. W zegarku wykorzystano także obrotową tarczę.

Samsung Galaxy Watch 4, który pojawił się w 2021 roku, wyróżniał się nowym systemem. TizenOS został zastąpiony systemem WearOS. Nowy smartwatch zyskał m.in. obsługę NFC i Google Pay oraz możliwość korzystania z aplikacji ze sklepu Google Play. 

W 2022 roku na rynku pojawiły się dwa modele: Samsung Galaxy Watch 5 oraz Samsung Galaxy Watch 5 Pro. Wersja Pro wyposażona została w baterię o pojemności 590 mAh, która pozwala na ciągłą pracę z włączonym pomiarem GPS nawet przez 20 godzin.

W 2023 roku swoją premierę miał z kolei Samsung Galaxy Watch 6 i Watch 6 Classic. 

Czy smartwatche Samsung Galaxy Watch są wodoodporne?

Samsung Galaxy Watch jest serią zaawansowanych zegarków o świetnych parametrach technicznych. Pojawiające się nowe wersje zegarków oferują coraz to nowsze rozwiązania technologiczne i umożliwiają jeszcze wygodniejsze użytkowanie. Dużą zaletą zegarków od Samsunga jest ich wodoszczelność. Zegarki mają odpowiednie certyfikaty, dla Samsung Galaxy Watch 3 jest to 5 ATM oraz IP68. Oznacza to, że zegarek może pozostać zanurzony na głębokość do 50 metrów do 10 minut oraz do 1,5 metra przez 30 minut. Nie powinno to wpływać w żaden sposób na jego działanie.

Jakie funkcje życiowe monitoruje Samsung Galaxy Watch?

Każdy z zegarków Samsung Galaxy Watch ma możliwość, aby monitorować funkcje życiowe. Jednak dopiero w 2020 roku, śledzenie ich zostało udoskonalone. Dotyczyło to gadżetów od modelu Samsung Galaxy Watch 3 wzwyż. Smartwatch pozwalał między innymi na kontrolowanie ciśnienia we krwi, co odbywała się za pomocą Samsung Health Monitor. Ponadto dodano śledzenie rytmu serca EKG. Samsung Galaxy Watch 3 miał również możliwość wykrywania upadku, po którym generował wiadomość SOS z lokalizacją oraz numerem kontaktowym. Opcja ta okazała się szczególnie przydatna  u osób starszych.

Więcej na temat Samsung Galaxy Watch

Samsung Galaxy Watch - Wiadomości