Masz składanego Samsunga? Ta aktualizacja doda mu nowe funkcje

One UI 4.1.1. pojawi się na urządzeniach Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 4. Nową aktualizację otrzymają także starsze Galaxy Watche. Jest na co czekać!

Użytkownicy starszych generacji składanych telefonów Samsunga wkrótce będą mogli zaktualizować systemy do najnowszej wersji One UI. Dzięki niej smartfony zyskają nowe funkcje i usprawnienia, takie jak gesty wielozadaniowości, optymalizację przeznaczoną dla urządzeń z dużymi ekranami, ulepszenia aplikacji i pasek zadań, którego znamy z komputerów.

One UI 4.1.1 jest oparty na systemie Android 12L (dedykowanego pod urządzenia z dużym ekranem). Tę wersję oprogramowania zobaczyliśmy na Galaxy Z Fold 4 i Galaxy Z Flip 4, a od dziś Samsung rozpoczął globalne wprowadzanie tej aktualizacji na telefony starszej generacji, którą powinniśmy zobaczyć na składanych smartfonach w przeciągu kilku kolejnych dni.

Reklama

Poza powyżej wymienionymi opcjami, właściciele Galaxy Z Folda 3 i Galaxy Z Flipa 3 ucieszą się z rozszerzonej funkcjonalności ekranu zewnętrznego, czyli okładki. Za jego pomocą dostosują ustawienia, odbiorą telefon, oddzwonią na nieodebrane połączenia i odpowiedzą na SMS-y. Co więcej, te urządzenia obsłużą też FlexCam, umożliwiający podgląd na mniejszym ekranie tego, co fotografujemy lub nagrywamy tylnymi aparatami.

Nowe funkcje trafią także na Galaxy Watche

A to za sprawą One UI Watch 4.5, który najpierw miał premierę na najnowszym zegarku Samsunga, czyli Galaxy Watch 5, a teraz trafi także na Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic. Doda to sześć nowych interaktywnych tarcz zegarka, dodatkowe sposoby personalizacji oraz klawiaturę QWERTY. Nie znamy jeszcze daty wprowadzenia systemu na te urządzenia.

Co jednak zostało potwierdzone, to że Galaxy Watch 3 i Galaxy Watch Active 2 również otrzymają aktualizację oprogramowania, które doda wybrane funkcje znane z One UI Watch 4.5. Będą to między innymi dwie nowe tarcze zegarka, możliwość analizowania chrapania, a także wsparcie dla pomiaru ciśnienia krwi i EKG w aplikacji Samsung Health Monitor. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama