Bill Gates: Jeszcze groźniejsze pandemie staną się naszą normalnością jak zmiany klimatyczne

Miliarder kilka dni temu oficjalnie zaszczepił się na CoVID-19 i przy okazji ponownie zabrał głos w sprawie pandemii, jej skutków, szczepionek i przyszłości ludzkości. Niestety, nie ma dobrych wieści.

Wydaje się, że gdy Bill Gates mówi coś publicznie nie jest to tylko informacja, a raczej proroctwo, które zrealizuje się bardzo szybko. Tak stało się po jego słynnym przemówieniu na TED, gdy ostrzegał o zbliżającej się globalnej pandemii, a teraz możemy przekonać się o tym na własnej skórze.

W 2020 roku, zanim jeszcze opracowano szczepionki, Gates opowiadał, że czekają nas kolejne lockdowny, a po wejściu na rynek szczepionek, prędzej czy później nastąpią masowe i przymusowe szczepienia. Jeszcze w listopadzie czy grudniu ubiegłego roku nie było to dobrze widoczne, ale w kolejnych miesiącach unikanie szczepienia będzie skutkowało izolacją społeczną i niemożnością normalnego funkcjonowania.

Reklama

Miliarder ma jednak o wiele mroczniejsze wizje dla ludzkości, o których większość z nas nie chce słyszeć. Gates ostrzega o nowych pandemiach. Mają być one znacznie groźniejsze od obecnej. „Pandemie należeć będą do nowej normalności, na tej samej zasadzie jak trzęsienia ziemi, tornada czy zmiany klimatyczne. Musimy odrobić naszą lekcję, na następną pandemię nie jesteśmy przygotowani” - powiedział Bill Gates w wywiadzie dla niemieckiego dziennika Sueddeutsche Zeitung.

Gates dopatruje się zbawienia ze strony innowacyjnych szczepionek mRNA, które mogą doprowadzić do powstania skutecznych form leczenia najgroźniejszych chorób. Według założyciela największej na świecie prywatnej fundacji charytatywnej, w której pracuje się m.in. nad szczepionkami na najgroźniejsze choroby dręczące ludzkość, o wiele groźniejsze wydarzenia dopiero są przed nami. Miliarder uważa, że każde pokolenie będzie miało swoją pandemię, ponieważ będą się one pojawiały regularnie co 20 lat.

Filantrop uważa, że będą zdarzały się częściej, gdyż ludzie w przyszłości będą bardziej masowo i szybciej podróżowali po całej planecie. Problemem jest też postępująca globalizacja i szybko powiększające się metropolie. Nowe wirusy będą znacznie bardziej zaraźliwe od SARS-CoV-2. Musimy przygotować się na fakt jeszcze szybszego się ich rozprzestrzeniania w społeczeństwie, siania większego spustoszenia w ludzkich organizmach i związanych z tym dużych trudności w opracowaniu skutecznych metod walki z nimi.

Gates powiedział również, że świat nie był i wciąż nie jest przygotowany do walki z wirusami. Jednocześnie jest zadowolony z faktu, że obecne wydarzenia dadzą poważnie do myślenia politykom i koncernom, żeby w końcu wzięli się do opracowania skutecznych metod minimalizujących skutki pandemii, które wybuchną w przyszłości.

Źródło: GeekWeek.pl/Sueddeutsche Zeitung/Reuters/Gates Notes / Fot. Pexels/Gates Notes

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy