Bill Gates uważa wirus H7N9 za chorobę x, która zdziesiątkuje ludzkość

W Chinach rozprzestrzenia się wyjątkowo zjadliwy wirus ptasiej grypy H7N9. Dotychczas zaraziło się nim 1,6 tysiąca ludzi, ale 600 z nich zmarło. Najgorsze ma dopiero nadejść.

Niedawno Bill Gates, jeden z najbogatszych ludzi na naszej planecie i założyciel największej prywatnej fundacji charytatywnej na świecie, ostrzegł ludzkość przed nadchodzącą tajemniczą chorobą x, która zdziesiątkuje ludzkość. Gates zachęca rządy krajów, aby zainwestowały w tworzony przez niego projekt opracowania skutecznej szczepionki na wszystkie odmiany grypy.

Według niego trzeba działać już teraz, bo zagrożenie jest niewyobrażalne, a ludzkość w ogóle nie zdaje sobie z tego sprawy. Wirus H7N9 ma potencjał do rozprzestrzenienia się po całej planecie i doprowadzenia do globalnej pandemii.

Reklama

Bill Gates niedawno opublikował film na swoim blogu, na którym pokazał, jak szybko może rozprzestrzeniać się choroba x. W swojej animacji ostrzegł, że w ciągu zaledwie pół roku może w wyniku niej zginąć ponad 30 milionów ludzi.

Epidemia ptasiej grypy daje się we znaki Chińczykom od 5 lat. Chociaż głośno się o tym fakcie nie mówi w światowych mediach i sprawę bagatelizuje, z każdym rokiem sytuacja w tym kraju dramatycznie pogarsza się. Kolejne mutacje wirusa wykazują się coraz większą śmiertelnością wsród zarażonych. Co najgrosze, naukowcy nie tylko nie mają na nią sktecznych lekarstw, ale nawet nie wiedzą, w jaki sposób się rozprzestrzenia.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) ostrzegają, że najnowszy wirus H7N9 niebawem zacznie rozprzestrzeniać się na inne kraje Azji i cały świat.

Obie organizacje nie mają władzy, ani wpływów w Państwie Środka, dlatego mogą biernie przyglądać się tylko rozwojowi dramatycznej sytuacji, ostrzegać i mediować z rządami krajów o większe środki ostrożności.

Chiny rozwijają swój wielki, historyczny projekt Nowego Jedwabnego Szlaku. Organizacje wskazują tutaj, że coraz większa ekspansja tego kraju na zachód sprawi, że Europa niebawem stanie w obliczu gigantycznego niebezpieczeństwa, na które kompletnie nie jest przygotowana. To, że teraz zagrożenia nie widać gołym okiem, nie oznacza, że sytuacja szybko się nie zmieni.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Pexels

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy