Reklama

Polska firma Genomtec stworzyła urządzenie do błyskawicznych testów CoVID-19

Wyśmienite wieści dochodzą do nas z Wrocławia. Firma Genomtec od kilku miesięcy intensywnie pracuje nad urządzeniem, które ma szybko i skutecznie wykrywać najróżniejsze koronawirusy, w tym SARS-CoV-2.

Genomtec ID, bo tak nazywa się to urządzenie, już zostało opatentowane, ma kompaktowe wymiary smartfona i korzysta z autorskiej technologii Streamlined Nucleic Acid Amplification Technology (SNAAT). To technologia izotermalna, dzięki czemu cały proces przebiega w stałej temperaturze, nie ma potrzeby podgrzewania i schładzania testu, a to oznacza, że można go przeprowadzić w zaledwie 15 minut.

Trzeba tutaj podkreślić, że test oferuje 100-procentową skuteczność w wykrywaniu SARS-CoV-2 oraz innych najróżniejszych wirusów, bakterii i grzybów. Przedstawiciele firmy zapewniają, że Genomtec ID może pomóc również w przypadku płynnej biopsji, badań immunologicznych i biochemicznych.

Reklama

Ale to nie wszystko. Urządzenie ma dostęp do globalnej bazy danych epidemiologicznych. Dzięki niemu można błyskawicznie przeprowadzić test i zebrać cenne dane na temat typu wirusów i ich rozprzestrzeniania się w czasie rzeczywistym po najróżniejszych zakątkach naszej planety.

Można śmiało powiedzieć, że Genomtec ID od polskiej firmy to prawdziwa rewolucja w świecie biotechnologii, diagnozach epidemiologicznych oraz walce z epidemiami i pandemiami wirusów na skalę obecnej choroby CoVID-19. Urządzenie zostało już opatentowane i czeka na europejskie i amerykańskie certyfikaty. Ma przejść testy kliniczne pod koniec roku, a wejść do masowej produkcji w połowie 2021 roku.

Źródło: GeekWeek.pl//Twitter / Fot. Genomtec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy