Tak wygląda tęcza z wysokości 462 m, z dachu najwyższego drapacza chmur w Europie

Piękne zjawisko optyczne uwiecznił nad Petersburgiem operator dźwigu, który bierze udział w budowie najwyższego wieżowca w Europie o nazwie Łachta Centr.

Tak wygląda tęcza z wysokości 462 m, z dachu najwyższego drapacza chmur w Europie
Tak wygląda tęcza z wysokości 462 m, z dachu najwyższego drapacza chmur w EuropieGeekweek - import

Z powierzchni ziemi zawsze widzimy tylko połowę łuku tęczy. Aby zobaczyć też drugą połowę, należy wznieść się w powietrze. Tylko wówczas będziemy mieć możliwość ujrzenia kropli deszczu, znajdującej się poniżej naszych oczu. W zależności od wysokości, zobaczymy większą część tęczowego okręgu lub nawet pełny okrąg.

Ten ostatni, widoczny z wysokości aż 462 metrów, po prostu zapiera dech w piersi. Nagranie jest tym bardziej spektakularne, że zostało wykonane z najwyższego drapacza chmur w Rosji i całej Europie, a także drugiej pod względem wysokości budowli na Starym Kontynencie (po wieży telewizyjnej Ostankino). Dotychczas miano najwyższego dzierżyła oczywiście Wieża Federacji w Moskwie, która ma 374 metry wysokości.

Pierwotnie Łachta Centr miał nazywać się Gazprom Siti, ale ostatecznie otrzymał nazwę popularnej dzielnicy Petersburga. Zakończenie prac budowlanych i wykończeniowych ma nastąpić na przełomie 2018-2019 roku.

W kompleksie biurowo-usługowym zostanie oddane do użytku aż 400 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Oczywiście w nowej dumie Petersburga i całej Rosji najwięcej miejsca zajmie największy światowy wydobywca gazu ziemnego, Gazprom. Władze mówią nawet, że jest to nowa główna siedziba koncernu.

Co ciekawe, biura są tam też szykowane dla potężnej fabryki rządowych trolli. Kreml docenia niezwykle cenną i skuteczną posługę tysięcy twórców narodowej propagandy, która zalewa fałszywymi wiadomościami i w najlepsze dewastuje europejskie media.

Źródło: GeekWeek.pl/Lakhta Center / Fot. Lakhta Center

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas