An-124 Rusłan dostarczył rosyjską pomoc humanitarną dla USA

An-124 Rusłan z rosyjską pomocą humanitarną dla Stanów Zjednoczonych /MSZ FR /domena publiczna
Reklama

Stany Zjednoczone znalazły się w poważnych problemach z powodu koronawirusa. Mimo że państwo mieni się światową potęgą, gotową na każde zagrożenie, skala zachorowań zaskoczyła władze. Pomoc płynie z całego świata. Na nowojorskim lotnisku wylądował rosyjski samolot transportowy An-124, przewożący pomoc medyczną.

Kilka godzin po tym, jak prezydent Donald Trump ostrzegł Amerykanów, że najbliższe tygodnie mogą być bardzo trudne, na nowojorskim lotnisku im. Johna F. Kennedy’ego, wylądował rosyjski samolot transportowy An-124 Rusłan przewożący 60 ton sprzętu medycznego. Samolot miał pierwszeństwo do lądowania.

Ta nadzwyczajna dostawa nastąpiła po rozmowie prezydenta Donalda Trumpa z Władimirem Putinem, swoim rosyjskim odpowiednikiem, i zaakceptowaniu jego oferty pomocy.

Na oficjalnym koncie twitterowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej napisano, że dostawa została zorganizowana "po rozmowie telefonicznej międzzakay prezydentami Putinem i Trumpem".

Reklama

Rosyjscy dyplomaci dodali że Siły Powietrzne FR wysłały swój największy samolot transportowy, An-124 Rusłan, aby pomóc w walce z pandemią COVID-19 i uratować życie amerykańskich obywateli.

Sprzęt jest rozpaczliwie potrzebny, ponieważ liczba zarażonych w Stanach Zjednoczonych wzrosła do największej na świecie, wyprzedzając Chiny. Obecnie chorych jest ponad 200 tysięcy ludzi.

W Nowym Jorku władze poinformowały, że liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa podwoiła się w ciągu 72 godzin do ponad 1900 ofiar.

Pentagon 1 kwietnia utajnił dane dotyczące zachorowań i zgonów w armii. Najbardziej dramatyczna jest sytuacja w marynarce wojennej. Poddanych kwarantannie zostało co najmniej sześć okrętów, w tym lotniskowiec USS "Theodor Roosevelt".

Rusłan

W momencie oblotu w 1982 roku Rusłan był pod każdym względem największym samolotem transportowym na świecie. Może zabierać ładunek o masie do 120 ton. Jego całkowita masa startowa wynosi 392 tony, a zapas paliwa 270 000 litrów pozwala na pokonanie 16 tysięcy kilometrów. Do dziś lata 56 egzemplarzy z wyprodukowanych 60.

***Zobacz także***

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy