Reklama

Armia Japonii pokazała Rosji wymowne zdjęcie. Szykuje się wojna?

Japońskie Morskie Siły Samoobrony opublikowały w mediach społecznościowych wymowne zdjęcie, które ma pokazać Rosji, że jeśli jej flota przekroczy granicę, to zostanie natychmiast spacyfikowana.

Japońskie Morskie Siły Samoobrony opublikowały w mediach społecznościowych wymowne zdjęcie, które ma pokazać Rosji, że jeśli jej flota przekroczy granicę, to zostanie natychmiast spacyfikowana.
Japonia armia pokazała swoje niszczyciele Hatsuyuki /Morskie Sił Samoobrony Japonii /Twitter

To może wydać się dziwne, ale Japończycy znaleźli się na podium wśród wszystkich krajów świata w kwestii śledzenia inwazji Rosji na kraj naszego wschodniego sąsiada. Tymczasem rząd Kraju Kwitnącej Wiśni szybko modernizuje sprzęt z myślą o możliwości wybuchu o wiele większego konfliktu z Rosją o wyspy Kurylskie.

Na serwisach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym uwieczniono w czasie ćwiczeń 11 z 12 posiadanych przez Japonię niszczycieli rakietowych typu Hatsuyuki. Mierzą one 130 metrów długości i blisko 14 metrów szerokości. Każdy ma wyporność do 3,8 tysiąca ton.

Reklama

Japonia pręży muskuły. Niszczyciele Hatsuyuki w akcji

Jeśli chodzi o napęd, to zastosowano w nich połączony system napędowy oparty na dwóch gazowych turbinach Kawasaki-Rolls-Royce Tyne RM1C i kolejnych dwóch Kawasaki-Rolls-Royce Olympus TM3B. Pierwsze jednostki weszły do służby w 1982 roku, ale wciąż są modernizowane i bez problemu mogą sobie poradzić z rosyjską flotą.

Japonia jest przygotowana do wojny morskiej z Rosją

Na ich pokładach umieszczono bowiem systemy obrony przeciwrakietowej Phalanx CIWS. Bazują one na amerykańskim sześciolufowym działku kal. 20 mm. Niszczyciele Hatsuyuki wyposażono również w 8-prowadnicową wyrzutnię pocisków przeciwokrętowych Harpoon, rakietotorped ASROC, pocisków przeciwlotniczych Sea Sparrow, dwie potrójne wyrzutnie torped kal. 324 mm i działo kal. 76 mm.

Okręty Hatsuyuki powstały wspólnymi siłami wielu japońskich korporacji. Wśród nich znalazły się: Mitsubishi Heavy Industries czy Hitachi Zosen Corporation. Marynarka Wojenna Japonii jest jedną z najpotężniejszych na całym świecie. Eksperci uważają, że gdyby doszło do wybuchu większego konfliktu Rosji z Japonią, to Kreml mógłby gorzko tego pożałować.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy